Delta

Delta Lex Collection – test

delta_lex_sm-4Delta Lex Collection to zestaw przyborów piśmienniczych, które poświęcone są tematyce związanej z prawem. Stonowana kolorystyka oraz symbol wagi dają jednoznaczny przekaz. Jest prosto i elegancko.

Pióro dociera do nas w kartonowym opakowaniu wewnątrz którego znajdziemy właściwe pudełko, które zarówno zewnątrz jak i wewnątrz zostało obłożone aksamitem. Wszystkie elementy z wyjątkiem czcionek są utrzymane w kolorze czarnym. Postawiono na elegancki minimalizm, oraz sprawdzoną, nieprzemijającą klasykę. Wewnątrz opakowania znajdziemy także dołączoną buteleczkę z atramentem.

delta_lex_sm-1

delta_lex_sm-2

delta_lex_sm-3

delta_lex_sm-5Pióro robi dobre wrażenie. Czarna żywica kontrastuje z rodowanymi elementami metalowymi. Klasyczny kształt przyrządu sprawia, że zarówno skuwka jak korpus mają równoległe krawędzie. Uzupełniono je cienkimi pierścieniami. Wyjątkiem jest skuwka która otrzymała wąski karbowany pierścień sąsiadujący z szerokim metalowym pierścieniem, na którym umieszczono geometryczny wzór.

Prosty, satynowany klip został ozdobiony tarczą, na której widnieje waga jako symbol prawa. Umieszczono ją na czarnym tle, które wpisuje się w ogólną kolorystykę tego produktu. Klip jest dosyć sztywny, ale jest jednak na tyle elastyczny, że wciąż jeszcze zachowuje swoją funkcjonalność Na skuwce umieszczono także napis „DELTA ITALY LEX”. Na medalu umieszczonym na szczycie skuwki znalazło się logo producenta. (w tym miejscu trzeba wspomnieć, że w rzeczywistości wygląda ten element lepiej aniżeli na zdjęciach, gdyż duża skala odwzorowania powoduje utratę wrażenia subtelnego tła dookoła logo firmy.

delta_lex_sm-6

delta_lex_sm-7

delta_lex_sm-8

delta_lex_sm-9

delta_lex_sm-10

delta_lex_sm-11

delta_lex_sm-12Jeżeli chodzi o korpus, to na jego zakończeniu odnajdziemy indywidualny numer danego egzemplarza. W tym miejscu na korpusie znajdziemy także gwint, który pozwoli nam na nakręcenie skuwki na tył korpusu. Niestety to przekłada się na zachwianie tego jak wyważone jest pióro. Samo pióro jest sporych rozmiarów i bez skuwki na tyle korpusu pisze się bardzo wygodnie więc myślę, że to nie jest realny problem.

Pióro jest zasilane za pomocą dołączonego konwertera (dodatkowo wkręcanego w sekcję) bądź naboi.

Delta Lex – gabaryty i waga:

  • pióro zamknięte: 142mm
  • pióro otwarte: 127mm
  • skuwka (długość): 61mm
  • średnica skuwki: 17,5mm
  • średnica korpusu: 15mm
  • waga:

Stalówka Fusion jest połączeniem stali nierdzewnej ze złotą, 18 karatową nakładką. W testowanym egzemplarzu ma ona szerokość M. Pisze ona całkiem gładko, a ilość podawanego atramentu można określić jako całkiem sporą. W każdym bądź razie robi ona dobre wrażenie.

delta_pen_prsm-27

delta_pen_prsm-28

delta_pen_prsm-29

delta_pen_prsm-30

delta_pen_prsm-31

delta_pen_prsm-32

Podsumowanie:

O piórze Delta Lex można z pewnością napisać, że będzie to dobry wybór dla osób ceniących sobie klasyczny kształt pióra oraz zastosowaną w nim kolorystykę. Za pióro przyjdzie nam zapłacić około 2100zł. Nie jest to kwota mała zważywszy na fakt, że stalówka nie została wykonana w pełni ze złota. Otrzymujemy jednak duże, eleganckie i dobrze wykonane pióro, które zostało wyprodukowane przez dbającego o detale producenta. Dodatkowo jeżeli interesuje nas pióro wieczne, które ozdobiono symbolami związanymi z prawem, to produkt ten nie ma praktycznie konkurencji. Na pochwałę zasługuje również jakość czarnej żywicy, która w dotyku jest bardzo przyjemna i wypada bardzo pozytywnie nie tylko na tle innych materiałów stosowanych przez Deltę, ale również na tle materiałów stosowanych przez inne firmy. Czarna żywica w piórach Delty robi moim zdaniem szczególnie dobre wrażenie.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Delta za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s