Delta

Delta Hippocratica – test

delta_hippocratica_sm-9„To remember Hippocrates the father of western medicine” (tłum. “Dla upamiętnienia Hipokratesa – ojca zachodniej medycyny) – tak o tym piórze pisze producent. Bardziej kolokwialnie można by określić ten model „jako pióro dla lekarzy”, niemniej niezależnie czy paracie się tą profesją, czy też zajmujecie się zawodowo zupełnie czym innym – piórem Hipocratica warto się zainteresować.

Warto, gdyż jest to model co prawda nie będący edycją limitowaną, ale wciąż należy on do kolekcji numerowanej. Pióro zapakowane jest w podłużne kartonowe pudełko z interesującą grafiką. Wewnątrz niego znajdziemy buteleczkę atramentu, oraz właściwe pudełko, które zdecydowanie odbiega od standardu. Jego wieko stanowi płytka z tworzywa sztucznego, na który naniesiono interesujący wzór. Jest on widoczny zwłaszcza, gdy światło odbija się od powierzchni pudełka. Po skierowaniu źródła światła bardziej bezpośrednio w stronę opakowania, ujawnia ono umocowane wewnątrz pióro. Na wieku naniesiono także nazwę modelu. Aby zdjąć wieko, wpierw musimy odkręcić dwie śrubki na których producent umieścił swoje logo. Prawda, że nie jest to standardowe opakowanie? Może nie jest najwygodniejsze, ale podoba mi się dbałość firmy Delty o to, by różne opakowania miały różne ciekawe detale.

delta_hippocratica_sm-1

delta_hippocratica_sm-2

delta_hippocratica_sm-3

delta_hippocratica_sm-4

delta_hippocratica_sm-5

delta_hippocratica_sm-6

delta_hippocratica_sm-8

delta_hippocratica_sm-7Delta Hippocratica – gabaryty i waga:

  • pióro zamknięte: 139,5mm
  • pióro otwarte: 127mm
  • skuwka (długość): 59mm
  • średnica skuwki: 17mm
  • średnica korpusu: 15mm
  • waga: 37g

Samo pióro prezentuje się interesująco. Z pewnością niestandardowy jest także dobór kolorystyki -ciemnoczerwona (albo wręcz bordowa) żywica kontrastuje z perłowo-niebieską żywicą, z której wykonano główny trzon korpusu oraz skuwkę. Niebieski materiał miejscami bardzo ładnie mieni się w świetle, co przyjemnie kontrastuje z jednolitą barwą elementów bordowych. Z tyłu korpusu odnajdziemy gwint, dzięki któremu możemy nakręcić skuwkę na tył korpusu. Jeżeli pióro podpieramy dłonią dosyć wysoko, to nawet z nakręconą na tył skuwką jego wyważenie będzie bez zarzutu. Osoby trzymające jednak pióro nisko, oraz nisko podpierające je nadgarstkiem muszą liczyć się z „przeważaniem” pióra do tyłu. Niemniej można powiedzieć, że jak na tak dużą skuwkę to jest naprawdę całkiem nieźle.

Metalowe pierścienie wypolerowano na wysoki połysk. Ich wykończenie stoi w opozycji to szerokiego pierścienia skuwki, na którym umieszczono napis „HIPPOCRATICA”. Szeroki klip ozdobiono podobizną węża eskulapa, który jest powszechnie stosowanym symbolem związanym z medycyną. Klip można jednak potraktować jedynie w charakterze elementu ozdobnego, gdyż jego elastyczność jest bliska zeru. Umocowanie pod nim czegokolwiek jest trudne. Na wierzchu skuwki umocowano medal z herbem.

delta_hippocratica_sm-10

delta_hippocratica_sm-11

delta_hippocratica_sm-12

delta_hippocratica_sm-13

delta_hippocratica_sm-14

delta_hippocratica_sm-15Pióro może być zasilane za pomocą standardowych naboi bądź dołączonego konwertera.

W piórze zamontowano stalówkę Fusion, która jest połączeniem dwóch materiałów tj. stali nierdzewnej oraz 18 karatowego złota. Ma ona szerokość M lecz zamówić ją można także w rozmiarze EF, F, B lub stub. Pisze ona gładko i naprawdę przyjemnie. Atrament jest podawany sprawnie, a jego ilość jest całkiem spora (lecz nie przesadnie). Ogólnie wrażenia są naprawdę pozytywne. Zwłaszcza po tym, co udało mi się swego czasu przeczytać o stalówkach typu Fusion. Oczywiście o elastyczności nie ma mowy, ale pisze się tą stalówką bardzo dobrze.

delta_pen_prsm-19

delta_pen_prsm-20

delta_pen_prsm-21

delta_pen_prsm-22

delta_pen_prsm-23

delta_pen_prsm-24

delta_pen_prsm-25

Podsumowanie:

Niecodzienna kolorystyka, ciekawe wzornictwo oraz solidne wykonanie to niewątpliwe zalety pióra Delta Hippocratica. Za pióro przyjdzie nam zapłacić w zależności od sklepu od 1500 do 2000zł. Polecam je wszystkim, którym pióro to się podoba. Moim zdaniem może to być doskonałe pióro mające nam służyć także do użytkowania go w bardziej oficjalnych sytuacjach.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Delta za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s