GALANTERIA I PAPIER

Notatnik Paper-Oh® Quadro – test

notesty_testy_sm-11

Paper – Oh – to kolejna marka, jaką bierzemy na tapetę. Notes jaki mam aktualnie w ręku to Paper-Oh Quadro Grey on Orange, format B5. No i cóż można by o nim rzec pokrótce – jest piękny, funkcjonalny i na dodatek w środku znalazłam papier, po którym uwielbiam pisać. Można by to nazwać miłością od pierwszego wejrzenia i zapisania.

notesty_testy_sm-60

Zacznijmy od tego, co to w ogóle za marka – nazwa brzmi po prostu fajnie – Papier-Oh®, prosta, łatwa do zapamiętania. Właścicielem marki jest Hartley&Marks Group, właściciel m.in. również Paperblanks.

notesty_testy_sm-17

notesty_testy_sm-16

To, co odróżnia Quadro od innych produktów na rynku, to jego prosty, nowoczesny design. Ciekawym rozwiązaniem jest również sama faktura okładki, która dodaje notesowi charakteru.

Jeśli chodzi o konkretne dane na temat Quadro od Paper – Oh, to wyglądają one następująco:

Rozmiary:
• A4, 297×210 mm, 112 stron
• B5, 250×176 mm, 112 stron
• B6, 176×125 mm, 112 stron
• B6.5, 176×88 mm, 112 stron

Kolory: black on grey, black on red, grey on black, grey on orange, red on black (pierwszy kolor to zewnętrzna cześć okładki, drugi człon to kolor kwadracików).

notesty_testy_sm-13

notesty_testy_sm-12

Okładka: złożona z dwóch części – wierzchnia z wytłoczonymi kwadratowymi otworkami, spód innego koloru – całość daje dosyć sztywną tekturową okładkę, ok. 1 mm grubości. Notes zamykamy zakładką wyposażoną w dwa magnesiki – okładka przypomina więc trochę teczkę.

notesty_testy_sm-18

notesty_testy_sm-14

Layout: linie, gładki

Papier: kremowy, o bardzo gładkiej strukturze, nie jest dodatkowo powlekany, ani bielony. Nie znalazłam informacji o gramaturze. Pisanie po nim to czysta przyjemność.

Dodatkowo załączono ciemnoszarą tekturową zakładkę, która wyposażona jest w przylepiec, dzięki któremu montujemy ją na okładce i uzyskujemy funkcjonalną, niewypadającą zakładkę.

notesty_testy_sm-15

Notes wykonano bardzo solidnie. Jakość papieru jest dobra. Pisze się w nim przyjemnie, pióro sunie gładko po papierze, nie ma przerw w dostawie atramentu (co niestety zdarza się na papierach kiepskiej jakości). Tak samo płynnie piszą inne przybory piśmiennicze (długopis, roller).

Przebijanie: tylko przy dużej ilości podawanego atramentu, najczęściej przy wykonywaniu rysunków.

Prześwitywanie: niewielkie, nie przeszkadza przy odczytywaniu tekstu na drugiej stronie.

notesty_testy_sm-55

notesty_testy_sm-59

Otwieranie notatnika w dowolnym miejscu nie powoduje samoczynnego zamykania. Notes rozkłada się bezproblemowo na płasko.

Jeśli chodzi o cenę to rozmiar A4 to koszt ok. 41 zł, B5 ok. 38 zł, B6 ok. 28 zł. Cena nie jest może zbyt niska, ale według mnie niezbyt wygórowana co do jakości jaką otrzymujemy.

notesty_testy_sm-61

Podsumowanie:
Paper-Oh Quadro to ciekawy, funkcjonalny, nowoczesny notes. Użytkuję go już od jakiś 3 miesięcy. Okładka mimo częstego noszenia w torebce, przekładania z miejsca na miejsce nadal wygląda estetycznie i nie zniszczyła się. Zapięcie na magnesy działa bezproblemowo. Pisanie w notatniku, uwierzcie mi, to duża przyjemność. Szczerze powiedziawszy dla mnie jest numerem jeden, wśród notatników jakich dotychczas używałam (m.in. Rhodia, Leuchtturm, Moleskine). Cena nie jest niska, jednak patrząc na podobne produkty innych firm, to Paper-Oh nie odbiega od nich cenowo. Notatnik według mnie zdecydowanie wart jest zakupu.

notesty_testy_sm-19

4 odpowiedzi »

  1. O, ciekawe. Właśnie wczoraj dostałam A5 i A6 z Paper-oh (Circulo), czyli rozmiary o których nie wspominasz. Czy w Quadro nie ma naprawdę takich?

    Zanim przetestuję to trochę minie, bo mam za dużo notatników w kolejce, ale dobrze wiedzieć, że się sprawdza 😉

    • W przypadku Circulo producent wymienia właśnie formaty A4, A5, A6 i A7. W przypadku Quadro, mimo że notesy wyglądem są bardzo podobne, a różnica to kształt wycięć w okładce (kółka kontra kwadraty), to rozmiary podane przez producenta są inne (A4, B5, B6, B6.5). Tutaj szczegóły: http://www.paper-oh.com/.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s