GALANTERIA I PAPIER

Notatnik Paper-Oh® Cahiers

notesy_prsm-14

Za nami już testy Paper-Oh Quadro(tutaj) i Ondulo (tutaj). Kolejna seria notesów tej marki to Cahiers. Są to 80-stronicowe, pakowane po 2 sztuki zeszyty, o cudownych okładkach.

Jeśli czytaliście poprzednie testy, to spotkaliście w nich z moją najwyższą oceną produktów Paper-Oh. Marka wkroczyła na rynek z notesami, które naprawdę warto mieć u siebie. Jaka więc będzie moja opinia o Cahiers? Przekonajcie się czytając poniższy wpis.

Do testu otrzymaliśmy notes Cahiers grey on orange, format A5, kratka.

notesy_prsm-13

Jeśli chodzi o dane producenta dotyczące całej serii Cahiers od Paper – Oh, to wyglądają one następująco:

Rozmiary:

  • A4, 297×210 mm, 80 stron
  • A5, 210×148 mm, 80 stron
  • B7, 125×88 mm, 80 stron

Kolory: circulo black on grey, black on red, grey on black, grey on orange, red on black, ondulo natural oraz black

Okładka: mamy dwie wersje – jedna z dopiskiem circulo – złożona z dwóch części – wierzchnia z wytłoczonymi okrągłymi otworkami, spód innego koloru – całość daje dosyć sztywną tekturową okładkę, ale cieńszą niż w serii Quadro czy Circulo. Druga wersja z dopiskiem ondulo jest odpowiednikiem serii, którą opisywałam ostatnio (Ondulo), ale z odpowiednio cieńszą okładką – jest to tektura o falistej fakturze.

notesy_prsm-7

notesy_prsm-6

notesy_prsm-5

Layout: linie, gładki, kratka, kropki

Papier: kremowy, o bardzo gładkiej strukturze, nie jest dodatkowo powlekany, ani bielony. Nie znalazłam informacji o gramaturze – jednak jest zdecydowanie mniejsza niż w seriach testowanych przeze mnie (Ondulo i Quadro). Papier pozyskiwany jest w 100% z odnawialnych lasów.

notesy_prsm-12

Przeszywany bardzo mocno, dokładnie, jednakże skutkuje to problemem z wyrywaniem stron (uszkodzenie nici, strzępienie kartki)

notesy_prsm-9

notesy_prsm-10

Rozkładany na płasko nie zamyka się samoczynnie.

Przebijanie: przy większej ilości podawanego atramentu.

Prześwitywanie: obecne, nie przeszkadza w odczytywaniu tekstu na drugiej stronie.

notesy_prsm-11

Jeśli chodzi o cenę to okładki ze wzorem circulo rozmiar A4 to koszt ok. 45 zł, A5 ok. 34 zł, B7 ok. 31 zł, jeśli chodzi o ondulo to A4 ok. 47 zł, A5 ok. 40 zł, B7 to ok. 35 zł, oczywiście cena obejmuje 2 sztuki.

Podsumowanie:

notesy_prsm-8

Paper-Oh Cahiers to seria bardzo dobrej jakości zeszytów. Papier jest świetny, pisze się w nim przyjemnie. Pióro gładko sunie po papierze, który nie strzępi się i ma dobre parametry jeśli chodzi o przebijanie i prześwitywanie. Największym plusem notesu jest jednak wygląd. Cena odstrasza, biorąc pod uwagę fakt, że to dwa stosunkowo cienkie zeszyciki. Jeśli miałabym wybierać wolałabym Paper-Oh Quadro, jednak jeśli szukacie oryginalnych zeszytów/notatników, które na pewno nie pozostaną niezauważone to polecam. Zresztą po przetestowaniu kilku produktów Paper-oh, na żadnym na razie się nie zawiodłam.

Podziękowania dla sklepu „Twoje Pióro” za udostępnienie notatnika do testu.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s