Frederique Constant

Frederique Constant Slimline Automatic Heart Beat

Foto: Materiały prasowe firmy Frederique Constant

Foto: Materiały prasowe firmy Frederique Constant

Wśród wielu styczniowych premier ze świata zegarków, znalazła się najnowsza propozycja firmy Frederique Constant o nazwie Slimline Automatic Heart Beat. To właśnie z firmą Frederique Constant kojarzone jest w większości przypadków rozwiązanie „Heart Beat” bądź „Open Heart”. Charakteryzuje się ono wycięciem w tarczy, przez które możemy obserwować pracę koła balansowego oraz wychwytu. Według danych producenta, pierwszy zegarek z tym rozwiązaniem oraz logo Frederique Constant powstał w 1994 roku.

Nowy model ma wpisywać się w wariant czasomierzy z kopertą o niewielkiej wysokości. Jej gabaryty to 40mm średnicy, natomiast wysokość nie została przez producenta ujawniona w materiałach prasowych. Trochę dziwny jest zabieg chwalenia się modelem Slimline bez podania jednego z kluczowych w tej kategorii parametrów. Niezależnie od grubości koperty, element ten został wykonany ze stali nierdzewnej. Będą także dwa warianty (ze srebrną i ciemnoszarą tarczą), których koperta zostanie pokryta powłoką PVD w kolorze różowego złota. Koperta posiada klasyczne i eleganckie linie. Z jej prawej strony umieszczono niewielkich rozmiarów koronkę, która budzi pewne obawy jeżeli chodzi o wygodę operowania nią. Wodoodporność została określona przez producenta na poziomie 3 atm.

Tarcza to przede wszystkim minimalistyczny projekt zawierający jedynie subtelną podziałkę minutową oraz proste w formie indeksy godzinowe. Pomiędzy indeksami na godzinie 4 i 8 rozciąga się logo producenta. Na godzinie 12 umieszczono wycięcie, dzięki któremu o zegarku możemy mówić jako o modelu „Heart Beat”.

Foto: Materiały prasowe firmy Frederique Constant

Foto: Materiały prasowe firmy Frederique Constant

Kaliber FC-312 posiada automatyczny naciąg sprężyny i oferuje rezerwę chodu na poziomie 42 godzin. Werk ten pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 28800VpH, a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 25 kamieni.

W zestawie z zegarkiem otrzymamy czarny (w przypadku wariantu z kopertą ze stali nierdzewnej) bądź brązowy (w przypadku wariantu z kopertą pokrytą powłoką PVD) skórzany pasek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s