Montblanc

Montblanc 4810 Day-Date [SIHH 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Najprostszym modelem wśród czasomierzy zaprezentowanych w obrębie nowej kolekcji jest model Day-Date, czyli klasyczny zegarek, którego wskazanie czasu rozbudowano o wyświetlanie dnia miesiąca oraz dnia tygodnia. Na tarczy umieszczono szeroką podziałkę minutową, na której kolorem czerwonym wyróżniono cyfry 30 oraz 60. Wewnętrzną część stanowi giloszowany falisty wzór, który rozchodzi się od logo producenta umieszczonego w dolnej części tarczy. Moim zdaniem sposób w jaki wkomponowano logo firmy Montblanc zasługuje na dużą pochwałę. Wzór jest bardzo estetyczny i wygląda bardzo dobrze.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Na tarczy umieszczono indeksy godzinowe pokryte różowym złotem. Pozłacane są także wskazówki, które wypełniono dodatkowo materiałem luminescencyjnym. Na powierzchni cyferblatu umieszczono także dwa wycięcia związane z funkcją datownika. Na godzinie 3 odczytamy bieżący dzień miesiąca, natomiast w zakrzywionym wycięciu na godzinie 12 odczytamy aktualny dzień tygodnia.

Koperta mierzy 40,5mm średnicy oraz 10,14mm wysokości. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej, a jej wodoodporność została określona przez producenta na poziomie 5 bar. Tarczę chroni szkło szafirowe pokryte warstwą antyrefleksyjną.

W zegarku zamontowano kaliber MB 24.18, który wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny. Rezerwa chodu wynosi 42 godziny, a do łożyskowania ruchomych elementów użyto 26 kamieni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s