Montblanc

Montblanc Heritage Chronométrie Collection Twincounter Date [SIHH 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

W tym roku marka Montblanc zaprezentowała w trakcie targów SIHH sporą ilość nowości. Wśród nich znalazły się dwa modele z kolekcji Heritage Chronométrie tj. Twincounter Date oraz Chronograph Quantième Annuel. W przypadku obu czasomierzy otrzymamy w komplecie certyfikat „Montblanc Laboratory Test 500”. Certyfikat ten potwierdza, że zestaw ten zaliczył trwający 500 godzin test, który symuluje trudy codziennego użytkowania.

Pierwszym z czasomierzy wymienionych we wstępie, jest model o dosyć enigmatycznej nazwie. Pod nią kryje się zegarek, na tarczy którego odnajdziemy dwie sub-tarcze ułożone w układzie horyzontalnym. Pierwsza z nich odpowiada za wskazania sekundnika, natomiast druga pełni rolę datownika (wskazującego aktualny dzień miesiąca). Tarcza w kolorze srebrnym została ozdobiona szlifem słonecznym. Na powierzchni cyferblatu umieszczono pokryte różowym złotem indeksy godzinowe. Tym samym rodzajem złota pokryto także centralnie osadzone wskazówki.

Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej. Jej średnica wynosi 40mm natomiast wysokość to 9,85mm. Jej polerowana powierzchnia interesująco kontrastuje ze sposobem wykończenia cyferblatu. Zarówno dekiel jak i pierścień lunety wypełniono za pomocą szkła szafirowego. Szkło chroniące tarcze pokryto warstwą antyrefleksyjną. Wodoodporność została określona na poziomie 3bar. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę sygnowaną logo producenta – charakterystyczna „śnieżynka” prezentuje się w tym miejscu doskonale.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

W zegarku zamontowano kaliber MB 24.23, który posiada automatyczny naciąg sprężyny. Oferuje on 38 godzin rezerwy chodu. Do łożyskowania ruchomych elementów użyto 31 kamieni, a werk pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800Vph).

Producent informuje, że inspiracją dla projektu tego zegarka był chronograf produkowany przez Minervę w 1950 roku. Z zegarkiem nabywcy otrzymają skórzany pasek, który został wyprodukowany przez specjalną placówkę firmy Montblanc o nazwie „Montblanc Pelletteria”. Jej siedziba mieści się we Florencji i odpowiada ona za produkcję wyrobów skórzanych najwyższej jakości.

Cena podana przez producenta ma wynosić 2850 Euro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s