ATRAMENTY

Montblanc Corn Poppy Red – test

montblanc_cornpoppyred_sm-15Często odczuwacie, że z Waszym czerwonym atramentem jest coś nie tak? A to, że jest za bardzo różowy, a to że fioletowy, bądź ma za małe nasycenie? Widocznie nie używaliście tytułowego inkaustu. Niedawno udało mi się kupić jedną z ostatnich w naszym kraju butelek atramentu Montblanc Corn Poppy Red, który prezentuje to, co w czerwieniach najlepsze.

Opakowanie:

Atrament oferowany jest w kartonowym opakowaniu, które robi bardzo dobre wrażenie. Zastosowany materiał jest odpowiednio sztywny, a sama stylistyka nadruku dobrze dobrana w stosunku do przeznaczenia. Po wysunięciu wewnętrznego elementu, naszym oczom ukaże się szklany flakon, który posiada piankowe zabezpieczenie. Trudno powiedzieć, czy jest ono niezbędne, ale z pewnością wpływa ono na poczucie, że producent zadbał o wszystkie detale. Także flakon prezentuje się interesująco. Grube szkło połączone z przyjemnym jakościowo korkiem odpowiadają produktom premium, których produkcja jest ambicją firmy Montblanc. Podsumowując – opakowanie z pewnością jest jednym z najlepszych, jakie oferowane są obecnie na rynku.

Pomimo, że atrament ten jest kolorem produkowanym w ramach można powiedzieć, „edycji specjalnej”, to jest on oferowany w kałamarzu przeznaczonym dla kolorów z podstawowej oferty. To żaden minus – wręcz przeciwnie. Dzięki temu otrzymujemy aż 60ml cieczy.

montblanc_cornpoppyred_sm-11

montblanc_cornpoppyred_sm-12

montblanc_cornpoppyred_sm-13

montblanc_cornpoppyred_sm-14

montblanc_cornpoppyred_sm-16

montblanc_cornpoppyred_sm-17

montblanc_cornpoppyred_sm-18

montblanc_cornpoppyred_sm-19

montblanc_cornpoppyred_sm-20Atrament:

Już po przytknięciu stalówki do papieru widać, że jest to doskonały atrament. Świetny przepływ i piękny kolor, to kluczowe cechy Corn Poppy Red. Czysta, głęboka czerwień sprawia, że to moim zdaniem najlepsza „czerwień” wśród atramentów na rynku. Szkoda, że przestaje być dostępna, gdyż wg. mnie jest to wzorowy atrament jeżeli o tę paletę barw chodzi. Ma on doskonałe nasycenie oraz przepływ.

Odbija się to co prawda na czasie schnięcia, który jednak w przypadku czerwonych inkaustów najczęściej i tak jest dosyć długi. Podobnie z cieniowaniem. Jest ono umiarkowane, co również w czerwonym atramencie nie dziwi, jednak i tak jest całkiem nieźle. Strzępienia czy przebijania brak.

Szczerze przyznam, że pomimo, iż niedawno miałem okazję wykonać zestawienie obejmujące kilkadziesiąt kolorów – w tym kilkanaście różnych czerwienie, to Corn Poppy Red podoba mi się najbardziej. Wielka szkoda, że nie należy on do regularnej oferty.

montblanc_cornpoppyred_sm-1

montblanc_cornpoppyred_sm-3

montblanc_cornpoppyred_sm-4

montblanc_cornpoppyred_sm-2

montblanc_cornpoppyred_sm-5

montblanc_cornpoppyred_sm-6

montblanc_cornpoppyred_sm-7

montblanc_cornpoppyred_sm-8

montblanc_cornpoppyred_sm-9

montblanc_cornpoppyred_sm-10Podsumowanie:

Jeżeli poszukujecie głębokiej czerwieni bez innych domieszek kolorystycznych, to zdecydowanie polecam atrament Montblanc Corn Poppy Red, gdyż już jest trudno dostępny, a lada chwila jego zakup może okazać się niemożliwy. W całkiem przystępnej cenie (wyrównanej do innych atramentów z podstawowe palety) otrzymamy 60ml doskonałej czerwieni. Zdecydowanie polecam.

3 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s