Montblanc

Montblanc 4810 Orbis Terrarum [SIHH 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Ostatnią z nowości w kolekcji 4810 jest zegarek typu „world-traveler”, czyli model, dzięki któremu będziemy mogli symultanicznie śledzić czas w wielu wybranych miastach na świecie. Z pewnością zegarek tego typu doskonale wpisuje się w założenia kolekcji której idea ma oscylować wokół motywów związanych z podróżami po świecie. Tym bardziej, że dzięki 24 godzinowemu pierścieniowi na tarczy, będziemy mogli odczytać czas w 24 miastach rozlokowanych na całym świecie.

Przysłowiowe pierwsze skrzypce w projekcie tego modelu zdecydowanie gra tarcza. Poza wspomnianym pierścieniem zawierającym nazwy miast, umieszczono tutaj także podziałkę minutową z czerwonym trójkątem na godzinie 6, który wskazuje wybrane przez nas miasto. Pomiędzy podziałką minutową a pierścieniem zawierającym nazwy miast, odnajdziemy także pierścień wykonany ze szkła szafirowego, który pełni rolę wskaźnika dnia i nocy. W centralnej części cyferblatu umieszczono graficzną reprezentację Ziemi widzianej z bieguna północnego. W centralnym punkcie tarczy umocowano dwie wskazówki o prostym kształcie. Cała obsługa systemu wskazań czasu dla miast świata odbywa się za pomocą przycisku umieszczonego na godzinie 8.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej. Mierzy ona 43mm średnicy oraz 11,87mm wysokości. Z jej prawej strony odnajdziemy sygnowaną logo producenta koronkę, a wodoodporność modelu została określona przez producenta na poziomie 5bar. Zarówno pierścień lunety jak i dekiel wypełniono za pomocą szkła szafirowego (z tą różnicą, że to chroniące cyferblat otrzymało dodatkowo powłokę antyrefleksyjną).

W zegarku zamontowano kaliber MB 29.20 z automatycznym naciągiem sprężyny. Rezerwa chodu wynosi 42 godziny, natomiast mechanizm pracuje z częstotliwością chodu równą 4Hz (28800VpH). Do łożyskowania ruchomych elementów użyto 26 kamieni.

Powstał także bliźniaczy model w formie zegarka kieszonkowego. Bazuje on na tym samym kalibrze, oraz posiada identyczny układ cyferblatu.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s