Montblanc

Montblanc 4810 TwinFly Chronograph 110 years Edition [SIHH 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

W kolekcji nie mogło zabraknąć również czasomierza wyposażonego w funkcję stopera. Podobnie jak w przypadku modelu Day-Date, tak i tutaj znajdziemy cyferblat giloszowany w falisty wzór, oraz pokryte różowym złotem indeksy godzinowe. Jak określa producent, wzór pokrywający tarczę ma przypominać „eksplodującą gwiazdę”. Nie chodzi tu bynajmniej o byle jaką gwiazdę, a o logo producenta, które w tym modelu akurat nie jest widoczne ze względu na usytuowanie sub-tarczy umieszczonej na godzinie 6.

Ogólny zestaw funkcji prezentowanych na cyferblacie jest dosyć rozbudowany. Wyliczanie można rozpocząć od wskazania bieżącej godziny za pomocą centralnie osadzonych wskazówek. W tym samym miejscu umocowano również sekundnik powiązany z funkcją stopera, oraz szkieletowaną wskazówkę odpowiadającą za wskazanie czasu w drugiej strefie czasowej. Na dwóch wertykalnie rozmieszczonych totalizatorach wyświetlane jest wskazanie czasu w drugiej strefie czasowej, które prezentowane jest w systemie 24 godzinowym wraz ze wskaźnikiem dnia i nocy (na godzinie 12) oraz odliczanie czasu w zakresie 12 godzin (na godzinie 6). Na godzinie 6 odnajdziemy też sekundnik, który pracuje niezależnie od tego sprężonego z funkcją stopera. Cyferblat okalają także zdublowane podziałki: minutowa oraz sekundowa.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

W czasomierzu zamontowano kaliber MB LL100.1 z automatycznym naciągiem sprężyny oraz rezerwą chodu wynoszącą 72 godziny. Werk pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800VpH). Pomimo rozbudowanego zestawu wskazań, do łożyskowania ruchomych elementów użyto 36 kamieni. Mechanizm wyposażony jest w koło kolumnowe oraz funkcję „flyback”.

Całość zamontowano w kopercie o średnicy 43mm oraz wysokości 14,58mm. Element ten wykonano ze stali nierdzewnej. Zarówno do wypełnienia pierścienia lunety jak i dekla użyto szkła szafirowego. Z prawej strony koperty poza ozdobioną logo producenta koronką, odnajdziemy także dwa przyciski, dzięki którym możemy kontrolować pracę stopera. Wodoodporność została określona na poziomie 50 metrów.

W ramach edycji limitowanej wyprodukowanych zostanie 1110 egzemplarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s