ATRAMENTY

Montblanc Leo Tolstoy – test

montblanc_leotolstoy_sm-5Niebieskich atramentów na rynku jest bardzo wiele. Jednak to właśnie niebieski kolor o nazwie „Sky Blue” został dedykowanym atramentem dla specjalnej edycji przyborów piśmienniczych, które poświęcono osobie Leo Tolstoya.

Opakowanie i buteleczka:

Kartonowe opakowanie jest wysokiej jakości i nie pozostawia złudzeń, że jest to produkt premium. Ciekawa grafika oraz nawiązująca do atramentu kolorystyka pokazują, że przyłożono się do każdego detalu. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że to zresztą standard w przypadku produktów firmy Montblanc – w tym atramentów (szczególnie tych limitowanych, które są produkowane w krótkich seriach).

Wewnątrz opakowania znajdziemy okrągłą buteleczkę, która jest również jednym z dwóch typowych wzorów stosowanych w przypadku atramentu oferowanych jedynie przez krótki czas. Prezentuje się ona doskonale. Starannie naklejona etykieta powielająca wzór pudełka ładnie komponuje się z czarną zakrętką ozdobioną logiem producenta.

montblanc_leotolstoy_sm-1

montblanc_leotolstoy_sm-2

montblanc_leotolstoy_sm-3

montblanc_leotolstoy_sm-4

montblanc_leotolstoy_sm-6

montblanc_leotolstoy_sm-7

montblanc_leotolstoy_sm-8

montblanc_leotolstoy_sm-9Atrament:

Czy wobec obecności na rynku tak wielu niebieskich atramentów, Montblanc Leo Tolstoy ma do zaoferowania coś, co może skłonić nabywców do jego zakupu? Z pewnością tak. Zresztą na marginesie należy dodać, że atrament ten praktycznie zniknął już z butików marki Montblanc i od pewnego czasu jego nabycie nie jest już tak proste jak jeszcze miesiąc czy dwa temu.

Niezależnie od tego, atrament ma ciekawy kolor. Jego niebieska barwa wpada momentami w granat. Samo nasycenie jest bardzo dobre, chociaż kolor nie ma nadmiernej saturacji. Finalnie powstał kolor, który jest w stanie odróżnić się od wielu innych niebieski atramentów. To bardzo dobrze. W przypadku kleksa możemy obserwować ładnie połyskujące obwódki.

Także pozostałe parametry sprawiają, że atramentu tego nie można właściwie za cokolwiek skrytykować. Brak problemów ze strzępieniem czy przebijaniem, a także bardzo szybkie wysychanie (w przedziale 5 do maksymalnie 10 sekund) sprawiają, że atrament zbiera wysokie noty. Przepływ i cieniowanie również stoją na wysokim poziomie. Ciecz jest podawana bezproblemowo i sprawnie w każdej sytuacji.

Jedyną słabą stroną atramentu jest wodoodporność. Nie jest co prawda tak słabo jak w Blue Hour, gdyż po zalaniu kartki wodą zostaje szara baza, dzięki której bez problemu odczytamy tekst który w tym miejscu się znajdował, jednak po niebieskim kolorze nie ma ani śladu.

montblanc_leotolstoy_prsm-2

montblanc_leotolstoy_prsm-3

montblanc_leotolstoy_prsm-4

montblanc_leotolstoy_prsm-5

montblanc_leotolstoy_prsm-6

montblanc_leotolstoy_prsm-7

montblanc_leotolstoy_prsm-8

montblanc_leotolstoy_prsm-9

montblanc_leotolstoy_prsm-10

montblanc_leotolstoy_prsm-11

montblanc_leotolstoy_prsm-12

montblanc_leotolstoy_prsm-13

montblanc_leotolstoy_prsm-14

montblanc_leotolstoy_prsm-15

montblanc_leotolstoy_prsm-16

montblanc_leotolstoy_prsm-18

montblanc_leotolstoy_prsm-19Podsumowanie:

Montblanc Leo Tolstoy to bardzo dobry atrament, który polecam. Bardzo dobre parametry i ciekawy kolor sprawiają, że moim zdaniem jest on wart zakupu. Jeżeli jednak potrzebujecie atramentu permanentnego, to polecam wybrać coś innego – zresztą firma Montblanc ma w swojej regularnej ofercie dwa permanentne atramenty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s