ATRAMENTY

Montblanc Meisterstück 90 Years Permanent Grey – test

montblanc_90yearsgrey_sm-12Nie tak dawno flagowa kolekcja firmy Montblanc – Meisterstück – obchodziła 90 rocznicę istnienia na rynku. Z tej okazji zaprezentowano również atrament. Co ciekawe, do tej roli nie wybrano koloru czarnego (tak przecież charakterystycznego dla modeli z tej kolekcji), lecz szary i to w dodatku z dopiskiem „permanent”, który moim zdaniem miał podkreślić trwałość linii Meisterstück.

Opakowanie i buteleczka:

Kartonowe opakowanie jest wysokiej jakości i nie pozostawia złudzeń, że jest to produkt premium. Ciekawa grafika oraz nawiązująca do atramentu kolorystyka pokazują, że przyłożono się do każdego detalu. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że to zresztą standard w przypadku produktów firmy Montblanc – w tym atramentów (szczególnie tych limitowanych, które są produkowane w krótkich seriach).

Wewnątrz opakowania znajdziemy okrągłą buteleczkę (o pojemności 35ml), która jest również jednym z dwóch typowych wzorów stosowanych w przypadku atramentu oferowanych jedynie przez krótki czas. Prezentuje się ona doskonale. Starannie naklejona etykieta powielająca wzór pudełka ładnie komponuje się z czarną zakrętką ozdobioną logiem producenta.

montblanc_90yearsgrey_sm-13

montblanc_90yearsgrey_sm-14

montblanc_90yearsgrey_sm-15

montblanc_90yearsgrey_sm-16

montblanc_90yearsgrey_sm-17

montblanc_90yearsgrey_sm-18Atrament:

Muszę przyznać, że jest to chyba pierwszy szary atrament, którego będę naprawdę chętnie używał na co dzień. Po pierwsze dlatego, że ma intrygujący kolor będący szarym z odrobiną zieleni. Jego kolor ładnie oddaje też barwa opakowania, która jest moim zdaniem mocno adekwatna.

Atrament ma też świetne właściwości. Doskonały przepływ i świetne smarowanie stalówki to coś, co zdecydowanie ma wpływ na jego wysoką ocenę. Także całkiem szybki czas wysychania można zaliczyć na plus.

Nie będziemy mieli także problemów ze strzępieniem czy przebijaniem, pomimo, że kolor sam w sobie jest dosyć mocno nasycony i ciemny, jak na atrament w kolorze szarym. Natomiast dopisek „permanent” sprawi, że nasze zapiski będą odpowiednio trwałe.

montblanc_90yearsgrey_sm-1

montblanc_90yearsgrey_sm-2

montblanc_90yearsgrey_sm-3

montblanc_90yearsgrey_sm-4

montblanc_90yearsgrey_sm-5

montblanc_90yearsgrey_sm-6

montblanc_90yearsgrey_sm-7

montblanc_90yearsgrey_sm-8

montblanc_90yearsgrey_sm-9

montblanc_90yearsgrey_sm-10

montblanc_90yearsgrey_sm-11Podsumowanie:

Atrament zaprezentowany z okazji 90 rocznicy z pewnością spełnia pokładane w nim nadzieje. Świetne parametry, ciekawy i niesztampowy kolor, a to wszystko opakowane w piękną butelkę oraz atrakcyjne opakowanie, które przyciąga wzrok, pomimo, że zastosowano stonowane barwy. Zdecydowanie polecam miłośnikom „szarości”, a także wszystkim, którzy chcieliby spróbować czegoś innego, które jednak pozostaje użyteczne w codziennej pracy (wspominam o tym, gdyż nie zawsze szare atramenty są na tyle czytelne aby wygodnie korzystało się z nich w codziennych zapiskach). Świetny atrament – polecam.

3 odpowiedzi »

  1. Dzień Dobry
    Jeśli chodzi o atrament permanentny to zdecydowanie go polecam. Ten MB ma bardzo dobre właściwości i bardzo dobrze zachowuje się w piórze. Co ważne może spokojnie leżeć dłużej w piórze a pióro bardzo dobrze się myje. Wcześniej używałam MB w wersji Permanent w butelkach butach, ale atrament zasychał, źle się zachowywał, miał słaby przepływ. Ten MB permanent grey jest znakomity. Szkoda, że to limitowana seria.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s