ATRAMENTY

Aurora Black – test

aurora_black_sm-22Atrament w kolorze czarnym to klasyka. Często jednak okazuje się, że czerń której tak pożądaliśmy okazuje się ciemnym grafitem bądź w skrajnych przypadkach wręcz zielenią. Na rynku jest jednak klika propozycji dla osób poszukujących prawdziwie czarnego atramentu. Jedną z nich jest niewątpliwie Aurora Black.

Opakowanie I butelka:

Atrament oferowany jest w prostopadłościennym kartonowym opakowaniu. Prezentuje się ono staromodnie, dzięki czemu ma się wrażenie, jakby był to produkt „z epoki”. Podobnie ma się sprawa z buteleczką. Jej wertykalna forma zakończona czarnym korkiem również wydaje się być mocno „vintage”. Szklane naczynie okala prosta etykieta, która zawiera jedynie logo producenta oraz niewielki prostokąt z opisem koloru zawartego w butelce atramentu.

aurora_black_sm-16

aurora_black_sm-17

aurora_black_sm-18

aurora_black_sm-19

aurora_black_sm-20

aurora_black_sm-21

aurora_black_sm-23Atrament:

Aurora Black to najbardziej znany atrament tego producenta. Jest to o tyle ciekawe, że firma Aurora produkuje jedynie dwa atramenty tj. Blue (którego test znajdziecie tutaj) oraz Black. Czarny inkaust tego włoskiego producenta wyróżnia się bardzo dobrym nasyceniem. Atrament ten jest uznawany za jedną z najgłębszych czerni jakie możemy nabyć. Osobiście muszę potwierdzić tą opinię. Czerń jest głęboka i nie widać w niej praktycznie żadnych domieszek kolorystycznych. Jest po prostu tak jak powinno być.

Z bardzo dobrego nasycenia wynika przeciętne cieniowanie. Wbrew pozorom powinniśmy się z tego cieszyć, gdyż każdy fragment jest solidnie nasycony odpowiednią barwą. Dzięki temu równomiernemu wypełnieniu czernią, mamy wrażenie słabszego cieniowania, którego jednak raczej nie oczekujemy od czarnego atramentu, który w dodatku ma uchodzić za „najczarniejszą czerń”.

Bardzo dobry przepływ sprawia, że piórem napełnionym tym inkaustem pisze się naprawdę przyjemnie. Pod względem przepływu jest moim zdaniem sporo lepiej niż w przypadku koloru Blue tego producenta.

Rewelacyjny wynik atrament ten notuje także w teście wysychania. Po upływie zaledwie 3 sekund otrzymujemy świetny rezultat, a po 10 sekundach napisany tekst jest już praktycznie suchy. Jest to jeden z najlepszych rezultatów jakie udało mi się zaobserwować na papierze notesu Rhodia DotPad.

Jeżeli chodzi o wodoodporność to jest całkiem nieźle. Oczywiście część atramentu rozpływa się ale bez najmniejszego problemu odczytamy napisany przez nas tekst. To dobry wynik, tym bardziej, że atrament nie jest określany jako wodoodporny.

aurora_black_sm-1

aurora_black_sm-2

aurora_black_sm-3

aurora_black_sm-4

aurora_black_sm-5

aurora_black_sm-6

aurora_black_sm-7

aurora_black_sm-8

aurora_black_sm-9

aurora_black_sm-10

aurora_black_sm-11

aurora_black_sm-12

aurora_black_sm-13

aurora_black_sm-14

aurora_black_sm-15Podsumowanie:

Aurora Black, to doskonały atrament, który zdecydowanie warto mieć na swoim biurku, jeżeli tylko pisanie czarnym atramentem należy do waszych preferencji. Świetne parametry, głęboki kolor, a także rozsądna cena (wynosząca obecnie 60zł za buteleczkę o pojemności 45ml) sprawiają, że atrament ten zdecydowane polecam.

Podziękowania dla firmy INAHON będącej dystrybutorem firmy Aurora, za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s