GALANTERIA I PAPIER

Magdalena Tekieli Design Paper Love – Eco Marble i Eco Blue

notesty_testy_sm-41Magdalena Tekieli – znacie to nazwisko? Ja mam dla Was test notatników od tej właśnie polskiej projektantki. Seria Paper Love obejmuje notatniki, planery oraz szkicownik.

W moje ręce trafiły dwa notatniki – Ecco Marble i Ecco Blue. pierwszy z gładkimi stronami, drugi kropkowany.

notesty_testy_sm-62

notesty_testy_sm-63

notesty_testy_sm-64

notesty_testy_sm-65

notesty_testy_sm-38

notesty_testy_sm-30

Co można o nich powiedzieć na pierwszy rzut oka: trochę w stylu retro, przypominają mi stare okładki zeszytów, z nieco podrasowaną grafiką. Wygląd jest naprawdę świetny. Duży plus to również grubość notatnika.

Notesy wykonano z ekologicznych i naturalnych materiałów. Produkcja opiera się na starych technikach rzemieślniczych i nie są one produkowane na masową skalę.

notesty_testy_sm-40Każdy z notesów zamykany przy pomocy gumki – sprawdza się to rozwiązanie zresztą bardzo dobrze.

notesty_testy_sm-32

Z formatami nie mamy wielkiego wyboru, bowiem dostępny jest jeden – 148×210 mm (A5). Ja osobiście najbardziej lubię taki format, więc dla mnie to akurat plus.

notesty_testy_sm-39

Okładka – tekturowa z grafiką z przodu, z tyłu logo producenta i parametry notesu. Wewnętrzna strona okładki to po prostu szara tektura.

Okładka Ecco Marble to czarno-kremowa grafika. W przypadku Ecco Blue na okładce znajdziemy biało-beżowe paski (lub w innej wersji beżowo-czarne).notesty_testy_sm-37

notesty_testy_sm-34

Jakość tektury jest dobra, mam tylko jedno zastrzeżenie co do miejsca otwierania się okładki – po wewnętrznej stronie w miejscu zgięcia widać niewielkie pęknięcia tektury – jest zbyt mało elastyczna i naturalną koleją rzeczy jest jej pękanie przy odginaniu strony. Brakuje tutaj po prostu jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci dodatkowej wklejki, by zabezpieczyć tą część tektury przed pękaniem i zapewnić poprawę estetyki wykonania.

notes_tekieliNa zdjęciu powyżej zbliżenie na przedarcia – realnie są mniej widoczne – tutaj jest bardzo duże powiększenie. Pojawiają się fragmentami – pozostała część zgięcia jest niezniszczona (to jedyne zdjęcie wykonane komórką, więc balans bieli różni się nieco od innych zdjęć – tutaj chciałam Wam tylko  pokazać jak wyglądają te pęknięcia).

notesty_testy_sm-42

notesty_testy_sm-33

Rogi notatnika są przycięte pod kątem prostym w Ecco Marble, a w Ecco Blue zaokrąglone.

notesty_testy_sm-44

Jeśli chodzi o papier, to producent podaje takie parametry: gramatura 90g, 100% recycled. Kolor – kremowy.

Urzeka mnie w tym notesie ilość stron (200), to naprawdę sporo, zwłaszcza w tym przedziale cenowym notatników. Strony są perforowane, więc nie ma najmniejszego problemu z ich estetycznym i szybkim wyrywaniem. Dostępne warianty layout`u to kropkowany i gładki. Jeśli chodzi o kropki, to są one bardzo wyraźne, co może niektórym nieco przeszkadzać.

notesty_testy_sm-45

notesy_prsm-19

Przebijanie: widoczne tylko przy naprawdę dużej podaży atramentu, głównie przy kilkukrotnym poprawianiu linii.

Prześwitywanie: obecne, ale nie przeszkadzające w użytkowaniu.

notesy_prsm-18Podsumowując zalety papieru: jest naprawdę dobrze, pisze się dosyć gładko, jest dosyć chłonny, ale bez efektu przebijania, nie zauważyłam również strzępienia papieru. Jak dla mnie papier to duży plus tego notatnika. Używam go już jakiś czas i naprawdę jestem zadowolona z jego jakości i tego jak się w nim pisze. Głównie pisałam w nim Lamy nexx ze stalówką EF oraz mokrą stalówką Diuka.

notesy_prsm-17

notesy_prsm-16

Jeśli chodzi o otwieranie, to tutaj niestety muszę dać minusa za samoczynne zamykanie się – notes jest dosyć sztywno przeszyty, co powoduje, że nie da się go rozłożyć na płasko i zamyka się samoczynnie.

notesty_testy_sm-35

notesty_testy_sm-43

Oczywiście mamy też materiałową zakładkę w kolorze czarnym.

notesty_testy_sm-31

Cena: ok 45 zł – jak dla mnie jest całkiem niska, biorąc pod uwagę ceny notesów innych marek z podobną jakością wykonania i przede wszystkim ilością stron.

notesy_prsm-15

Podsumowanie:

PLUSY:

  • ilość stron
  • dobra jakość papieru
  • perforacje stron
  • wygląd okładki
  • polski produkt
  • zakładka
  • zamknięcie na gumkę

MINUSY:

  • pęknięcia okładki po wewnętrznej stronie – na zgięciu
  • brak możliwości rozłożenia na płasko
  • samoczynne zamykanie się

Biorąc pod uwagę plusy i minusy oraz to, jak ogólnie użytkuje się ten notes to go Wam polecam. Mimo kilku mankamentów, to dostajecie duża ilość stron papieru dobrej jakości, w niezłej cenie i w dodatku wyglądającego trochę hipstersko 😉

notesty_testy_sm-36

Podziękowania dla sklepu „Twoje Pióro” za udostępnienie notatników do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s