Tudor

Tudor Heritage Black Bay Dark [Baselworld 2016]

Foto: Materiały firmy Tudor

Foto: Materiały firmy Tudor

Wprowadzenie modelu Black Bay wyposażonego w czarną wkładkę pierścienia lunety była jedną z najgorętszych premier ubiegłego roku pomimo, że zegarek ten nie pretenduje do topowych pozycji tzw. „piramidy prestiżu”, czy też nie posiada żadnych unikatowych rozwiązań konstrukcyjnych. Czasomierz ten ma jednak spore grono zwolenników, z uwagi na fakt, że jego design doskonale wpisuje się w historię zegarków przeznaczonych do nurkowania. W tym roku firma postanowiła zaprezentować model, którego wszystkie elementy przygotowano w kolorze czarnym (wyłączając wskazówki, podziałki oraz indeksy godzinowe).

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiej premiery. Oferta modelu Black Bay i tak obejmowała już 3 zróżnicowane kolorystycznie warianty. Podoba mi się jednak poszukiwanie nowych wcieleń tego modelu, pomimo, że sama koncepcja kolorystyczna nie jest niczym nowym.

Black Bay Dark będzie miał kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej, którą pokryto czarną powłoką PVD. Koperta będzie mierzyła 41mm średnicy, a jej powierzchnia będzie poddana szczotkowaniu. Także obrotowy pierścień lunety oraz zamontowana z prawej strony zegarka koronka będą pokryte czarną powłoką PVD. W tych samych barwach utrzymana będzie aluminiowa, anodyzowana wkładka pierścienia lunety. Jej białe oznaczenia komponują się z monochromatyczną kolorystyką cyferblatu. Wodoodporność wynosi 200 metrów.

Foto: Materiały firmy Tudor

Foto: Materiały firmy Tudor

Układ na tarczy pozostał bez zmian w stosunku do poprzednich modeli. Wyjątkami są napisy „CHRONOMETER” oraz „OFFICIALLY CERTIFIED”. Pojawienie się tych napisów jest związane z zastosowaniem nowego, manufakturowego mechanizmu. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe.

Kaliber MT5602 z automatycznym naciągiem oferuje 70 godzin rezerwy chodu. Oznaczenie „MT” jest skrótem od „Mouvement TUDOR”. Werk ten pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800 VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 25 kamieni. W werku tym zastosowano również antymagnetyczną, krzemową sprężynę balansu. Mechanizm ten posiada certyfikat COSC.

Foto: Materiały firmy Tudor

Foto: Materiały firmy Tudor

Zegarek będzie oferowany na postarzanym, skórzanym pasku bądź na stalowej bransolecie pokrytej powłoką PVD. W komplecie znajdzie się także drugi pasek wykonany z materiału. Cena sugerowana przez producenta to 3950 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s