Omega

Omega Seamaster Planet Ocean 600M Master Chronometer „Chocolate” [Baselworld 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

W tym roku kolekcję Seamaster Master Chronometer zasili jeszcze jeden model, który prezentuje wiele nietypowych jak na tę kolekcję rozwiązań. Oczywiście z uwagi na przynależność do tej kolekcji, kupujący wraz z zegarkiem otrzymają zarówno certyfikat COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), jak i certyfikat wydany przez METAS (Swiss Federal Institute of Metrology). Co jednak wyróżnia ten czasomierz na tle innych modeli z kolekcji?

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Przede wszystkim jest to rozmiar. Koperta mierzy 39,5mm średnicy, co sprawia, że pewnie będzie częściej wybierany przez kobiety, chociaż i dla mężczyzn o niewielkich średnicach nadgarstków może to być ciekawa propozycja. Koperta prezentuje charakterystyczne dla kolekcji Planet Ocean kształty. Oczywiście z uwagi na wodoodporność wynoszącą 600 metrów, także i w tym przypadku producent zdecydował się na umieszczenie zaworu helowego na godzinie 10.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Koperta łączy powierzchnie polerowane i szczotkowane, jednak tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest materiał z którego ją wykonano. W tym przypadku jest ona w całości zrobiona z materiału Sedna Gold, który jest stopem stopem złota, palladu i miedzi. Jest to bardzo nietypowy materiał jak na zegarek, który prezentuje cechy tzw. „rasowego divera”, z którym będziemy w stanie zanurzyć się na całkiem spore głębokości. Dzięki transparentnemu wypełnieniu dekla, możliwym jest podziwianie pracy oraz zdobień zamontowanego w zegarku manufakturowego kalibru 8801 z automatycznym naciągiem sprężyny. Podobnie jak inne werki pracujące w zegarkach z kolekcji Master Chronometer, tak i ten mechanizm jest odporny na działanie pola magnetycznego o wartości do 15000 gauss’ów.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

W tym roku firma Omega największe zmiany materiałowe w kolekcji Seamaster, wprowadza w obrębie wkładek obrotowego pierścienia lunety. Również w tym przypadku jest to ceramika z podziałką wykonaną z materiału o nazwie OMEGA Ceragold™. Brązowo złota kolorystyka przeniesiona została także na cyferblat, którego rozkład znamy z innych modeli. Także w tym przypadku tarczę wykonano z brązowej ceramiki. Wskazówki oraz indeksy godzinowe zostały wykonane z tego samego materiału co koperta, czyli opatentowanego przez producenta stopu Sedna Gold. Zarówno indeksy jak i wskazówki otrzymały wypełnienie z materiału luminescencyjnego. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe, które pokryto obustronnie warstwą antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Zegarek będzie oferowany na brązowym skórzanym pasku, który będzie od spodu pokryty gumą. Pomimo prezentacji tego modelu na targach w Bazylei, czasomierz ten ma być dostępny w sklepach dopiero w październiku tego roku.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s