Delta

Delta Fusion Golf – test

delta_fusion_golf_sm-6W obliczu możliwości kolejnego spotkania z piórami włoskiej firmy, którą spokojnie można nazwać manufakturą, ucieszyłem się, że jednym z modeli będzie tytułowe pióro. Nie gram w golfa, ani też nie jestem miłośnikiem tego sportu, ale po prostu lubię pióra o takiej kolorystyce.

Delta Fusion Golf dociera do nas w dużym prostokątnym opakowaniu wykonanym z kartonu dobrej jakości.  Na wierzchu znajdziemy jedynie logo producenta wraz z grafiką przedstawiającą wycinek mapy opisany słowami „MADE IN ITALY”. Po zajrzeniu do środka, odnajdziemy tam dołączany kałamarz z firmowym atramentem, komplet dokumentów oraz właściwe pudełko, którego forma jest charakterystyczna dla produktów firmy Delta. Prostopadłościan z zamszowymi bokami posiada wieko jak i podstawę wykonaną z dwóch kawałków pleksiglasu. By uzyskać dostęp do pióra, konieczne jest odkręcenie dwóch ozdobionych logiem firmy Delta śrub. Bez problemu możemy odkręcić je bez użycia jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. W rozwiązaniu tym chodzi po prostu o wywołanie odpowiedniego wrażenie i oryginalność projektową. Wieko właściwego pudełka pokrywają zielone horyzontalne pasy, a w centrum znajdziemy prostokątną etykietę z nazwą modelu.

delta_fusion_golf_sm-1

delta_fusion_golf_sm-2

delta_fusion_golf_sm-3Pióro jest całkiem słusznych rozmiarów:

  • pióro zamknięte: 148mm
  • pióro otwarte: 134mm
  • długość skuwki: 66mm
  • średnica: 15mm dla pióra oraz 18mm dla skuwki
  • waga: 34g (z pustym konwerterem)

Zarówno skuwka, korpus jak i sekcja wykonane zostały z marmurkowej żywicy w kolorze zielonym. Barwa wydaje się być oczywistym wyborem przez wzgląd na zieleń pól golfowych. Piękna, głęboka barwa sprawia świetne wrażenie. Podobnie jak w przypadku innych piór tego producenta, materiał ten jest niezwykle przyjemny i wręcz aksamitny w dotyku. Nie wiem czy jest to tylko kwestia samego materiału, czy też dokładnej obróbki, pióro to trzyma się w ręku bardzo przyjemnie.

Skuwka rozpoczyna się płaskim dyskiem, w który wtopiono symboliczną piłeczkę golfową. Poza pierścieniem wieńczącym skuwkę z drugiej strony, mamy jeszcze kombinację dwóch srebrnych ringów przedzielonych białym pierścieniem. Ta sama kombinacja kolorystyczna oddziela sekcję od korpusu. W tym miejscu naniesiono także oznaczenie modelu. Ostatni pierścień znajduje się około centymetra od końca korpusu. Na skuwce wygrawerowano również nazwę producenta, kraj produkcji oraz indywidualny numer każdego egzemplarza.

delta_fusion_golf_sm-7

delta_fusion_golf_sm-5

delta_fusion_golf_sm-8

delta_fusion_golf_sm-9

delta_fusion_golf_sm-10W tym miejscu należy stwierdzić, że kształt pióra wyraźnie zwęża się od przodu skuwki w kierunku zakończenia pióra. Przejście to jest jednak na tyle subtelne, że wygląda ciekawie, natomiast nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji.

Pióro to jest na tyle duże, że bardzo wygodnie pisze się nim bez założonej skuwki na tył korpusu. Dla osób, które jednak preferują taki styl pisania, mam nienajlepszą informację. Skuwka jest na tyle duża i ciężka, że po założeniu jej na tył korpusu, pióro traci swoje doskonałe wyważenie, a stalówka zaczyna szybować w górę. Ogólnie zaczyna być odczuwalny duży ciężar na końcu korpusu i w mojej ocenie nie pisze się już w ten sposób wygodnie. Jak jednak stwierdzono wcześniej – pióro jest na tyle duże, że nie widzę potrzeby zakładania skuwki na tył korpusu.

Jeżeli chodzi o klip, to został on tak ukształtowany by przypominać kij golfowy. Pomysł ciekawy, a w dodatku został on wykonany w nienarzucającej się formie. Świetnie pasuje do całości i jest wbrew pozorom bardzo funkcjonalny. Jest całkiem elastyczny, dzięki czemu nie ma problemu z założeniem go na przykład na okładkę notesu.

delta_fusion_golf_sm-11

delta_fusion_golf_sm-12

delta_fusion_golf_sm-13

delta_fusion_golf_sm-14

delta_fusion_golf_sm-15

delta_fusion_golf_sm-16Pióro zostało wyposażone w stalówkę typu Fusion, która jest połączeniem bazy wykonanej ze stali nierdzewnej oraz nakładki z 18 karatowego złota. Stalówka ma szerokość „F”. Pisze ona w sposób typowy dla siebie tj. zdecydowanie bliżej jej charakterystyką do stalówki wykonanej ze stali nierdzewnej, aniżeli do stalówki z litego złota. Nie jest sprężysta, lecz pisze bardzo poprawnie i ogólnie trudno jej cokolwiek zarzucić. Ilość podawanego atramentu jest umiarkowana – cieczy nie jest nadmiernie dużo, ale równocześnie nie zdarzyło mi się, aby było też jej zbyt mało. Ogólnie rzecz biorąc stalówka sunie gładko po papierze wydając przy tym całkiem przyjemny szelest, którego nie należy mylić z drapaniem.

Ponarzekać muszę jednak trochę na kształt sekcji. Element ten nie jest bowiem walcem, ani nie jest też wklęsły. Sekcja jest wypukła i zwęża się w kierunku stalówki, przez co wrażenia z trzymania pióra są dosyć nietypowe. Nie przeszkadza to zbytnio, jednak wymaga z pewnością chwili przyzwyczajenia i osobiście chyba wolałbym bardziej zachowawcze podejście do kształtu tego elementu, ale być może wynika to wyłącznie z moich preferencji. Z pewnością jednak jest to ciekawe i nietypowe.

Gwinty i spasowanie elementów jest jak zawsze w piórach Delty wzorowe. Wszystko pracuje gładko i aksamitnie. Nie wiem dlaczego u nas jest to tak niedoceniana firma, ponieważ, wielu producentów powinno uczyć się od Delty pod tym względem.

Pióro możemy zasilać za pomocą naboi bądź dołączonego konwertera.

delta_fusion_golf_sm-17

delta_fusion_golf_sm-18

delta_fusion_golf_sm-19

delta_fusion_golf_sm-20

delta_fusion_golf_sm-21

delta_fusion_golf_sm-22

delta_fusion_golf_sm-23

delta_fusion_golf_sm-24Podsumowanie:

Delta Fusion Golf to piękne i świetnie wykonane pióro, które jest w dodatku całkiem atrakcyjnie wycenione. Za podobny egzemplarz przyjdzie nam zapłacić około 1600zł. Co prawda nie otrzymamy w tej cenie w pełni złotej stalówki, ale jeżeli nie jest to dla nas kwestia kluczowa, to myślę, że warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi. Mnie bardzo przypadł do gustu i dlatego polecam je także Wam.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Delta za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s