ATRAMENTY

KWZ Ink – Płomienista Czerwień – test

kwzink_plomienista_czerwien_sm-2Atramenty o czerwonym kolorze na pewno nie należą do najczęściej wybieranych przez klientów. Może się jednak okazać, że Płomienista Czerwień to propozycja zarówno dla osoby szukającej atramentu czerwonego, jak i dla kogoś, kto poszukuje nietypowej „pomarańczy”.

Butelka:

Atramenty KWZ Ink są oferowane w szklanych butelkach o pojemności 60ml. Być może nie są to najbardziej urodziwe kałamarze na rynku, ale mają swój ciekawy i indywidualny, lekko „apteczny” klimat. Zresztą firma sama podkreśla, że wybór butelek był podyktowany przede wszystkim zapewnieniem maksymalnie dużej szczelności, z uwagi na fakt, że firma oferuje także atramenty żelazowo-galusowe, w przypadku których szczelność kałamarza jest jedną z ważniejszych kwestii.

Prosta i czytelna etykieta, zawierająca dodatkowo próbkę koloru zawartego w butelce bardzo mi się podoba. Całość faktycznie kojarzy się z lekarstwem robionym na zamówienie przez aptekarza, ale dzięki temu zachowany jest klimat hasła zawartego na etykiecie, a które brzmi „handmade fountain pen ink”. Myślę, że doceniło i doceni to jeszcze wiele osób, które lubią wyroby, w które twórca tchnął swoje zaangażowanie. W tym przypadku nie ma się wrażenia, że nasza butelka pochodzi spośród tysięcy innych wyprodukowanych przez maszyny w ciągu jednej godziny.

kwzink_plomienista_czerwien_sm-1

kwzink_plomienista_czerwien_sm-3

kwzink_plomienista_czerwien_sm-4

kwzink_plomienista_czerwien_sm-5Atrament:

Odcień zapowiedziany we wstępie sugeruje, że kolor nie jest oczywisty i jednoznaczny. I tak jest w istocie. Z pewnością nie jest to typowa czerwień, lecz mocno nasycony czerwienią pomarańcz. Nasycenie to jest do tego stopnia duże, że w przypadku pióra podającego obficie atrament faktycznie możemy mieć wrażenie, że piszemy inkaustem koloru czerwonego. Czy to wada? Moim zdaniem absolutnie nie. Taka niejednoznaczność kolorystyczna sprawia, że produkt ten wyróżnia się na tle konkurencji. W dodatku nazwa „Płomienista Czerwień” jasno sugeruje, że nie jest to po prostu kolor czerwony – wszak płomień w przeważającej większości przypadków znacznie bardziej skłania się w kierunku odcieni pomarańczowych, aniżeli stricte czerwonych.

Bardzo dobre nasycenie połączone z doskonałym przepływem to w dużej mierze materiał na sukces. I tak jest w tym przypadku. Świetny przepływ i atrakcyjny kolor sprawiają, że atramentem tym przyjemnie się pisze, a kolor jest miły dla oka.

Cieniowanie oceniłem jako dobre, ale cieniowanie to coś na czym poległ już niejeden czerwony atrament. W tym przypadku ocena „dobre” jest zasłużona i faktycznie jak na inkausty z tej palety to jest naprawdę dobrze.

Wodoodporność jest raczej przeciętna, chociaż jak na czerwone atramenty (które najczęściej najsłabiej znoszą kontakt z wodą) to jest całkiem przyzwoicie. Czas potrzebny do mocnego wypłukania atramentu jest dosyć długi, dzięki czemu w zdecydowanej większości przypadków zdążymy przynajmniej ograniczyć straty w poczynionych przez nas notatkach.

kwzink_plomienista_czerwien_sm-6

kwzink_plomienista_czerwien_sm-7

kwzink_plomienista_czerwien_sm-8

kwzink_plomienista_czerwien_sm-9

kwzink_plomienista_czerwien_sm-10

kwzink_plomienista_czerwien_sm-11

kwzink_plomienista_czerwien_sm-12

kwzink_plomienista_czerwien_sm-13

kwzink_plomienista_czerwien_sm-14

kwzink_plomienista_czerwien_sm-15Podsumowanie:

Płomienista Czerwień to atrament o ciekawym kolorze i naprawdę dobrych właściwościach. Zgodnie z tym co napisałem, polecam go nie tylko miłośnikom czerwieni, ale także tym, którzy poszukują nietypowego, dobrze nasyconego i czytelnego atramentu z palety barw pomarańczowych.

Na zakończenie chciałem podziękować firmie KWZ Ink za dostarczenie próbki atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s