ATRAMENTY

Visconti Black – test

visconti_black_sm-1Visconti Black przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych czarnych atramentów na rynku. Dla mnie inkaust ten ma pewien wymiar sentymentalny, gdyż otrzymałem jego małą buteleczkę w zestawie z moim pierwszym „poważnym” piórem jakim było Visconti Opera Club. Później zakupiłem duży kałamarz, który z kolei odsprzedałem do znużyło mnie używanie czerni. Tym razem trafił do nas ponownie – tym razem już w nowych „szatach”.

Opakowanie:

O tym, że włosi są mistrzami designu wie cały świat. Chociażby z tego powodu kałamarz Visconti nie mógł być zwyczajny. Interesująca forma przypominająca wazę osadzona jest na cienkiej nóżce. Nie ma co prawda problemów ze stabilnością naczynia, ale należy pod tym względem uważać. Buteleczka jest opakowana w plastikową „gablotkę”, którą ozdobiono logo firmy.

Opakowanie jest dobrej jakości, chociaż w tym miejscu nie odżałuję słów krytyki w stronę firmy Visconti. Wielokrotnie pisałem, że produkty tej włoskiej firmy należą do moich ulubionych. Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego pewien czas temu, firma zdecydowała się zamienić kałamarze szklane na plastikowe. Szklane kałamarze mają nawet atramenty czterokrotnie tańsze. Nie wspominając już, że półka „premium” do której należy Visconti rządzi się pewnymi prawami i tam szklany kałamarz wydaje się wręcz naturalny. Oczywiście materiał, z którego wykonano naczynie nie wpływa na jego funkcjonalność, ale gdy wspomnę sprzedany przeze mnie dawno temu szklany kałamarz, pakowany w piękne, czarno-srebrne pudełko w kształcie sześcianu, to trochę mi tego tutaj brakuje.

visconti_black_sm-2

visconti_black_sm-3

visconti_black_sm-4

visconti_black_sm-6Atrament:

Od zawsze uważałem czarny atrament Visconti za bardzo dobry. W moim odczuciu faktycznie jest to jedna z najlepszych czerni na rynku. Domieszki barwne nie są praktycznie widoczne, a pewne „podszycie zielenią” uwidacznia się głównie po zalaniu notatek wodą.

Nie miałem nigdy problemów ze strzępieniem czy przebijaniem pomimo używania tego atramentu na różnych papierach.

Cieniowanie jest zauważalne pomimo dobrego nasycenia. Przepływ jest bardzo dobry i szczerze powiedziawszy, nie zdarzyło mi się mieć w tym względzie jakichkolwiek problemów, niezależnie od tego w jakim piórze ten atrament się znajdował.

Zaletą jest także krótki czas schnięcia. Nawet pomimo użycia stalówki całkiem obficie podającej atrament wystarczyło 10 sekund by tekst był suchy. Po 5 sekundach uzyskamy już także całkiem zadowalający rezultat.

Jeżeli chodzi o wodoodporność to jest całkiem nieźle. Napisany tekst zostaje w pełni czytelny nawet po długotrwałym narażeniu na kontakt z wodą.

visconti_black_pr_sm-1

visconti_black_pr_sm-2

visconti_black_pr_sm-3

visconti_black_pr_sm-4

visconti_black_pr_sm-5

visconti_black_pr_sm-6

visconti_black_pr_sm-7

visconti_black_pr_sm-8

visconti_black_pr_sm-9

visconti_black_pr_sm-10

visconti_black_pr_sm-11

visconti_black_pr_sm-12

visconti_black_pr_sm-13

visconti_black_pr_sm-14

visconti_black_pr_sm-15

visconti_black_pr_sm-16Podsumowanie:

Visconti Black to w istocie jeden z najlepszych czarnych atramentów jakie możemy zakupić. Bardzo dobre parametry oraz niewygórowana cena sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja. Polecam.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie atramentu do testu.

1 odpowiedź »

  1. Pełna zgoda, plastykowe butelki to straszna wiocha. Ale atrament ma markę. Ciekawe co Pan sądzi o Visconti Blue…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s