ATRAMENTY

Montblanc Winter Glow – test

montblanc_winter_glow_sm-2Winter Glow to atrament należący do specjalnej edycji, która na rynku była oferowana jedynie przez krótki czas. Firma Montblanc należy także z pewnością do tych, która potrafi wyprodukować czerwony atrament o przyciągającym wzrok kolorze. Jak w takim razie wypada Winter Glow pod tym kątem?

Opakowanie i buteleczka:

Kartonowe opakowanie jest wysokiej jakości i nie pozostawia złudzeń, że jest to produkt premium. Ciekawa grafika oraz nawiązująca do atramentu kolorystyka pokazują, że przyłożono się do każdego detalu. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że to zresztą standard w przypadku produktów firmy Montblanc – w tym atramentów (szczególnie tych limitowanych, które są produkowane w krótkich seriach).

Wewnątrz opakowania znajdziemy kwadratową buteleczkę (o pojemności 30ml), która jest również jednym z dwóch typowych wzorów stosowanych w przypadku atramentu oferowanych jedynie przez krótki czas. Prezentuje się ona doskonale. Co ciekawe buteleczki te posiadają te same zakrętki co kałamarze z podstawowej kolekcji. Osobiście bardzo lubię te zakrętki więc poczytuję to opakowaniu na plus.

montblanc_winter_glow_sm-1Atrament:

Kolor jest bardzo dobrze nasycony. Nie jest to jednak typowa, czysta czerwień, którą mogliśmy obserwować w przypadku testowanego już na łamach Zegarki i Pióra koloru Corn Poppy Red. Winter Glow przełamuje się bardziej w stronę różu, który ma też w sobie odrobinę fioletu.

Nie odnotowałem problemów z przebijaniem. Jeżeli chodzi o strzępienie to jest ono niewielkie. Cieniowanie należy uznać za dobre, co i tak jest cechą rzadko spotykaną jeżeli mówimy o czerwonych atramentach.

Bardzo dobry przepływ to właściwość charakterystyczna inkaustów z logo Montblanc. Co ciekawe – atrament ten bardzo szybko wysycha. Pomimo użycia szerokiej oraz podającej sporo atramentu stalówki (Lamy stub 1.5) oraz papieru Rhodia DotPad, potrzeba jedynie 10 sekund by nasze notatki były suche w stopniu naprawdę zadowalającym.

Wodoodporność też wypada bardzo dobrze. Pomimo, że producent nie oznaczył Winter Glow jako atramentu permanentnego, to nawet po zalaniu naszych notatek bez problemu odczytamy tekst uprzednio napisany na papierze.

montblanc_winter_glow_sm-3

montblanc_winter_glow_sm-4

montblanc_winter_glow_sm-5

montblanc_winter_glow_sm-6

montblanc_winter_glow_sm-7

montblanc_winter_glow_sm-8

montblanc_winter_glow_sm-9

montblanc_winter_glow_sm-10

montblanc_winter_glow_sm-11

montblanc_winter_glow_sm-12

montblanc_winter_glow_sm-13

montblanc_winter_glow_sm-14

montblanc_winter_glow_sm-15

montblanc_winter_glow_sm-16Podsumowanie:

Winter Glow to atrament o atrakcyjnym kolorze i bardzo dobrych właściwościach. Dla miłośników czerwieni oraz odcieni pokrewnych wydaje się propozycją obowiązkową w ich zbiorze. Problemem może być jedynie dostępność oraz idąca za tym faktem cena, która znacznie wzrosła w momencie, gdy atrament ten zniknął ze sklepów.

Chciałem podziękować użytkownikowi Visvamitra z Forum o Piórach za udostępnienie próbki tego atramentu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s