Aerowatch

Aerowatch Heritage Slim Automatic – recenzja

aerowatch_heritage_slim_sm-8Wśród tzw. „garniturowców” (czyli zegarków dedykowanych do noszenia w komplecie z oficjalnym strojem) panuje pewien podział rynkowy. Mamy ofertę bardzo drogich czasomierzy, na które mogą sobie pozwolić nieliczni. A co zrobić w sytuacji gdy chcemy posiadać taki zegarek z mechanizmem nienapędzanym energią elektryczną, oraz nie chcemy przy okazji wydać bardzo dużej kwoty?

W budżecie kilku tysięcy złotych zaczynają od kilku lat pojawiać się interesujące, atrakcyjne wizualnie propozycje. Do takich właśnie czasomierzy należy moim zdaniem Heritage Slim Automatic. Dlaczego?

Zegarek ten posiada kopertę, której kształty są proste, lecz atrakcyjne. Wykonano ją ze stali nierdzewnej. Ze względu na swoją stylistykę i gabaryty (40mm średnicy oraz jedynie 9,18mm wysokości) bardzo dobrze mieści się ona pod mankietami koszuli. Czasomierz doskonale układa się na nadgarstku. Także nieprzesadzona średnica sprawia, że zegarek wydaje się całkiem spory (duża powierzchnia tarczy łączy się tutaj z wąskim pierścieniem lunety). Dobrze, że producent nie zdecydował się na większe średnice, gdyż w przypadku zegarków tego typu, często zabieg ten nie kończy się najlepiej. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę, którą operowanie nie nastręcza żadnych problemów. Wodoodporność wynosi 50 metrów.

aerowatch_heritage_slim_sm-1

aerowatch_heritage_slim_sm-2

aerowatch_heritage_slim_sm-3

aerowatch_heritage_slim_sm-4W opisywanym wariancie zamontowano wypukłą, srebrną tarczę, której powierzchnię ozdobiono szlifem słonecznym. Zarówno indeksy godzinowe jak i wskazówki są pozłacane. Elementy te mają proste i klasyczne kształty. Na godzinie 6 umieszczono okno datownika, który z pewnością będzie przydatny w codziennym użytkowaniu. Na powierzchni cyferblatu umieszczono logo producenta. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe.

W zegarku zamontowano mechanizm oznaczony symbolem SW300. Posiada on automatyczny naciąg sprężyny. Do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 25 kamieni. Elementy werku zostały pokryte warstwą rodu. Pracę mechanizmu możemy podziwiać przez transparentne wypełnienie dekla, które wykonano ze szkła szafirowego.

W zestawie znajduje się skórzany pasek o szerokości 20mm. Jest on koloru brązowego.

aerowatch_heritage_slim_sm-5

aerowatch_heritage_slim_sm-6

aerowatch_heritage_slim_sm-7

aerowatch_heritage_slim_sm-9

aerowatch_heritage_slim_sm-10

aerowatch_heritage_slim_sm-11

aerowatch_heritage_slim_sm-12Podsumowanie:

Heritage Slim Automatic to bardzo atrakcyjnie prezentujący się i elegancki czasomierz. Przyjdzie nam za niego zapłacić 6390zł w zestawie z paskiem bądź 7030zł w komplecie z bransoletą. Minimalistyczna stylistyka, oraz klasyczne kolory i kształty sprawiają, że zegarek ten z pewnością wytrzyma próbę czasu i będzie cieszył właściciela. Mnie ten zegarek bardzo przypadł do gustu i uważam go za ciekawą propozycję zakupową dla wszystkich osób szukających zegarka o eleganckiej stylistyce.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Morwa będącej dystrybutorem zegarków marki Aerowatch, za dostarczenie zegarka do recenzji w Polsce.

1 odpowiedź »

  1. Klasyk. Bez zbędnych dodatków. Szkoda, że nie ma ręcznego naciągu zamiast automatu (strasznie dużo już tych automatów wszędzie). Handwind by mu pasował do tego Vintage’owego stylu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s