Marlen

Marlen San Pietro Limited Edition – test

marlen_sanpietro_le_sm-3Bazylika Św. Piotra oraz znajdujący się przed nią charakterystyczny plac, są przez wielu uważane za centrum katolicyzmu. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z często podejmowanych motywów przez producentów piór wiecznych. Tytułowy produkt należy do topowej linii wyrobów, które oferowane są z logo firmy Marlen.

Produkt zapakowany jest w niezwykle okazałe drewniane pudełko koloru niebieskiego. Na jego wieku umieszczono inkrustacje w postaci dwóch pasów oraz zbioru gwiazd. Po otwarciu pudełka, naszym oczom ukazuje się welurowa wyściółka oraz przymocowana do wieka ozdobna płyta z naniesioną podobizną bazyliki jak i placu św. Piotra. Całość robi ogromne wrażenie i muszę przyznać, że jest to jedno z najlepiej wykonanych opakowań jakie kiedykolwiek widziałem. Jakość jest perfekcyjna.

marlen_sanpietro_le_sm-1

marlen_sanpietro_le_sm-2

marlen_sanpietro_le_sm-16

marlen_sanpietro_le_sm-4

marlen_sanpietro_le_sm-5

marlen_sanpietro_le_sm-6

marlen_sanpietro_le_sm-7

marlen_sanpietro_le_sm-8Samo pióro również mocno przykuwa wzrok. Zostało ono wykonane z żywicy. Wielobarwna kolorystyka utrzymana została jednak w tonacji bieli i ecru. Całość przełamują wstawki w kolorze bordowym (wręcz rubinowym), które doskonale ożywiają całą kompozycję.

Korpus otrzymał szeroki pierścień wykonany ze srebra sterling, co zresztą potwierdzają stosowne próby. Na jego powierzchni umieszczono taką samą podobiznę bazyliki jak i placu jak na plakietce umocowanej od spodu wieka pudełka. Na pierścieniu znalazł się także napis „San Pietro” wkomponowany w powierzchnię przypominającą starą kostkę brukową. Wszystkie detale są wykonane bardzo dobrze i adekwatnie do klasy pióra.

Pozłacany klip został wykonany na podobieństwo pastorału. Klip jest umiarkowanie sprężysty przez co jest całkiem funkcjonalny. Także samo zwieńczenie skuwki jest dosyć masywne, aczkolwiek jego forma dobrze koreluje z pozostałymi elementami.  Pióro to jest oczywiście edycją limitowaną, w obrębie której wykonano jedynie 188 egzemplarzy – stosowna informacja nt. numeru konkretnego egzemplarza widnieje na powierzchni skuwki.

marlen_sanpietro_le_sm-10

marlen_sanpietro_le_sm-9

marlen_sanpietro_le_sm-13

marlen_sanpietro_le_sm-14

marlen_sanpietro_le_sm-15Pióro zasilane jest systemem piston filler, którego pokrętło umieszczono pod odkręcaną końcówką korpusu.

Jeżeli chodzi o walory funkcjonalne to należy je ocenić wysoko. Pióro wygodnie leży w dłoni i pomimo znacznej wagi jest dobrze wyważone oraz nie męczy specjalnie ręki. Także doskonałej jakości stalówka wykonana z 18K złota przekłada się na powyższą ocenę. Sunie ona gładko po papierze z cichym szelestem. Obiektywnie muszę stwierdzić, że jest ona doskonale wykonana i firma Marlen pod tym względem śmiało może konkurować z dowolnym innym producentem piór wiecznych. Stalówka oferuje pewną możliwość wpływania na szerokość linii, jednak nie jest to zmiana szczególnie znacząca. Atrament jest podawany bardzo sprawnie, nawet przy szybkich ruchach stalówki po powierzchni papieru.

probki_pisma_sm-15

probki_pisma_sm-16

probki_pisma_sm-17

probki_pisma_sm-18

probki_pisma_sm-19

probki_pisma_sm-20

probki_pisma_sm-21

probki_pisma_sm-22

Podsumowanie:

Pióro to jest przykładem wyrobu doskonale zaprojektowanego oraz wykonanego. Jeżeli tylko fundusze na to pozwalają, to szczerze polecam to pióro, gdyż nie tylko cieszy ono oko, ale i doskonale pisze.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie atramentu do testu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s