Marlen

Marlen Ippocrate Special Edition – test

marlen_hippocrates_sm-2Hipokrates należy bez wątpienia do postaci, którym poświęca się wiele specjalnych edycji – w tym przypadku piór wiecznych. Drugim już piórem na łamach Zegarki i Pióra, które poświęcono osobie jednego z prekursorów współczesnej medycyny jest produkt włoskiej firmy Marlen.

Całość znajduje się w eleganckim czarnym pudełku, które wykonano z dobrej jakości kartonu. Wewnątrz odnajdziemy jasne wypełnienie, które wzbogacono o atrakcyjnie prezentującą się tabliczkę przymocowaną od spodu wieka. Umieszczono na niej podobiznę Hipokratesa, logo producenta, a także geometryczne motywy ozdobne.

marlen_hippocrates_sm-1

marlen_hippocrates_sm-3

marlen_hippocrates_sm-4

marlen_hippocrates_sm-5Korpus, sekcję oraz skuwkę wykonano z bordowej żywicy, której kolor przypomina wino. Uwagę bez wątpienia przyciąga szeroki pierścień korpusu, który jest połączeniem srebra oraz brązu. Umieszczono na nim podobiznę Hipokratesa jak i motywy mające się kojarzyć ze starożytną Grecją. Srebrne elementy zostały opatrzone stosownymi próbami . Umieszczono także kilka węższych pierścieni, które wprowadzają atrakcyjne dla oka podziały oraz refleksy świetlne pomiędzy elementami z żywicy o ciemnej barwie.

Skuwkę zdobi całkiem pokaźnej wielkości klip w kształcie tzw. „laski Asklepiosa” (zwanej też „laski Eskulapa”), czyli symboli medycyny. Podobny motyw zdobi umieszczony na szczycie skuwki medal.

marlen_hippocrates_sm-6

marlen_hippocrates_sm-7

marlen_hippocrates_sm-8

marlen_hippocrates_sm-9

marlen_hippocrates_sm-10

marlen_hippocrates_sm-11

marlen_hippocrates_sm-12

marlen_hippocrates_sm-13

marlen_hippocrates_sm-14Stosunkowo opływowy kształt pióra dobrze układa się w dłoni.  Opisywany przyrząd piśmienniczy jest także całkiem dobrze wyważony. Pióro zostało wyposażone w wykonaną ze stali stalówkę, która pisze zaskakująco dobrze. Jest świetnie wyszlifowana, a przepływ atramentu jest nienaganny. Gdy w pierwszym momencie spojrzałem na stalówkę i okazało się, że w specjalnej edycji nie jest ona wykonana ze złota, to przyznam, że miałem mieszane uczucia. Zniknęły one jednak w momencie przytknięcia stalówki do powierzchni papieru. Owszem – w piórze wycenionym na około 1400zł wolałbym stalówkę wykonaną ze złota. Niemniej tej zainstalowanej w piórze również trudno cokolwiek zarzucić, no może poza śladową elastycznością, która wynika z zastosowanego do jej wykonania materiału.

Jeżeli chodzi o system zasilania to możemy stosować standardowe naboje bądź też konwerter, który jest dołączony w zestawie.

probki_pisma_sm-6

probki_pisma_sm-7

probki_pisma_sm-8

probki_pisma_sm-9

probki_pisma_sm-10

probki_pisma_sm-11

probki_pisma_sm-12

probki_pisma_sm-13

Podsumowanie:

Marlen Ippocrate to bardzo ładne i dobrze wykonane pióro, które z pewnością przypadnie do gustu wielu klientom.  Na jego korzyść przemawiają również bardzo dobre właściwości piśmiennicze, chociaż ideałem było by montowanie w standardzie złotej stalówki. Pióro z pewnością zasługuje na wysoką ocenę i polecenie go.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s