Montblanc

Montblanc Writers Edition William Shakespeare

montblanc_shakespeare1

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Firma Montblanc jest znana nie tylko z produkcji przyborów piśmienniczych doskonałej jakości, ale także z serii poświęconych patronom sztuki oraz sławnym pisarzom. Po bardzo interesującej (i całkiem niedawnej) premierze pióra Patron of Art Edition – Peggy Guggenheim, marka Montblanc zaprezentowała pióro poświęcone postaci, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. William Shakespeare był osobą, która wniosła ogromy wkład w historię literatury oraz świat teatru. Z okazji  400 rocznicy śmierci pisarza, przygotowano dwa modele piór wiecznych.

Wszystkie przybory piśmiennicze z tej serii nacechowane są symboliką związaną z postacią samego Shakespeare’a.  Oktagonalny kształt skuwki nawiązuje do słynnego Globe Theatre. Zarówno skuwka jak i korpus zostały wykonane z żywicy. Korpus ozdobiono geometrycznym wzorem, który odpowiednio kontrastuje z elegancką stylistyką czarnych elementów. Wzór jest nawiązaniem do lotki gęsiego pióra, przy pomocy którego Shakespeare tworzył swoje dzieła. W całość wkomponowano pozłacane techniką PVD pierścienie, na których powierzchni odnajdziemy liczne motywy symbolizujące siedem najbardziej znanych utworów opracowanych przez pisarza („Romeo i Julia”, „Hamlet”, „Król Lear”, „Henryk V”, „Makbet”, „Burza”, „Juliusz Cezar”).

montblanc_shakespeare2

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Prosty klip zakończono kółkiem podobnym do kolczyka widniejącego na najbardziej znanym portrecie pisarza, a którego autorem jest Chandos . Także zwieńczenie skuwki przypomina szerokie ławy teatru, pośród których otwiera się miejsce na scenę – w tym miejscu odnajdziemy charakterystyczne logo firmy Montblanc. Na wykonanej z 18 karatowego złota skuwce odnajdziemy podobiznę Globe Theatre.

montblanc_shakespeare3

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Drugim przygotowanym piórem wiecznym jest limitowany do 1597 egzemplarzy model poświęcony prawdopodobnie najbardziej znanemu dziełu w postaci „Romea i Julii”.  Do najważniejszych zamian stylistycznych należy zaliczyć dodatkowy pierścień u nasady skuwki oraz odmienną kolorystykę od modelu podstawowego. Korpus pokryto czerwonym lakierem. Kontrastujące barwy czerwieni i czarni nawiązują do flag powiewających niegdyś nad teatrem – była to informacja o rodzaju granej sztuki. Flagi czerwone oznaczały sztukę z rodzaju dramatu historycznego, natomiast czarny był przypisany tragediom. Zakończenie korpusu ozdobiono elementami nawiązującymi do barwy tzw. „royal blue”. Motywem historyczno-teatralnym ozdobiono także wykonaną z 18 karatowego złota stalówkę.

montblanc_shakespeare4

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

montblanc_shakespeare5

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

montblanc_shakespeare6

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Uzupełnieniem kolekcji są spinki do mankietów, których wypełnienie stanowi charakterystyczny dla tej epoki emblemat tzw. „Róży Tudorów. W zależności od wersji kolorystycznej, elementy metalowe wykonano ze stali nierdzewnej bądź stali pokrytej powłoką PVD w kolorze różowego złota.

montblanc_shakespeare7

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

montblanc_shakespeare9

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

montblanc_shakespeare10

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Kolekcja jest dostępna w butikach od sierpnia 2016 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s