Montblanc

Montblanc Masters for Meisterstück Firenze Alligator

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Po ubiegłorocznej premierze pióra Masters for Meisterstück Firenze, firma Montblanc postanowiła wyprodukować kolejne pióro, którego korpus obleczono w skórę. Tym razem wybór padł na skórę aligatora. Materiał ten niezmiennie cieszy się sporą popularnością.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz sięgnięto po umiejętności najlepszych rzemieślników, których wyroby odznaczają się najwyższą jakością. Włoskie skóry są od setek lat znane ze swych doskonałych właściwości, a Florencja uchodzi za symbol Toskanii będącej regionem słynącym z produkcji między innymi wyrobów kaletniczych.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Identyczny jest również wybór modelu na bazie którego powstało tytułowe pióro – kolejny raz jest to model LeGrand z kolekcji Meisterstück.

Na wykonanej z 18 karatowego złota stalówce umieszczono jeden z symboli Florencji – mowa o kopule katedry Santa Maria del Fiore.

Metalowy element wieńczący korpus otrzymał grawer mający prezentować inny, być może jeszcze powszechniej znany zabytek, a mianowicie most Ponte Vecchio. Wszystkie elementy metalowe są platynowane, z wyjątkiem stalówki, która jest rodowana. Jeżeli chodzi zaś o zakończenie skuwki, to tradycyjnie dla firmy Montblanc, umieszczono tutaj logo producenta, z tym, że wykonano je z masy perłowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s