IWC

IWC Portugieser Chronograph Rattrapante Limited Edition

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

W dniu 5 grudnia bieżącego roku firma IWC zaprezentowała trzy ciekawe czasomierze będące wariacją na temat modelu Portugieser Chronograph wyposażonego w komplikację Rattrapante. Co więcej, poszczególny model będzie można zakupić tylko w jednym z butików spośród trzech zlokalizowanych w Mediolanie, Monachium oraz Paryżu. Producent chce w ten sposób podkreślić dziesięciolecie wprowadzenia tego czasomierza do oferty (co nastąpiło w 2006 roku).

Pomimo tak mocnego ograniczenia dostępności wspomnianych zegarków, producent zdecydował się na dodatkowy podział w obrębie tej edycji limitowanej. Model dostępny w Butiku w Mediolanie będzie przygotowany w ilości 100 sztuk, podczas gdy dwóch pozostałych wariantów wyprodukowanych zostanie po 250 sztuk. Podział ten wynika w dużej mierze także z uwarunkowań materiałowych, a dokładnie rodzaju metalu, z którego wykonano kopertę. Model dostępny w Mediolanie będzie posiadał ten element wyprodukowany z różowego złota, podczas gdy koperty czasomierzy dostępnych w Monachium i Paryżu zostaną wykonane ze stali nierdzewnej.

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Koperta będzie mierzyła 40,9mm średnicy oraz 12,3mm wysokości. Jej kształty są typowe dla czasomierzy z kolekcji Portugieser. Także wszystkie elementy takie jak koronka oraz przyciski służące do obsługi funkcji stopera, posiadają typowe dla tej linii formę. Tym co z pewnością odróżnia ten model od klasycznego, dwuprzyciskowego chronografu to właśnie dodatkowy przycisk umożliwiający obsługę dodatkowej wskazówki sekundowej. Umieszczono go na godzinie 10. Producent oszacował wodoodporność na poziomie 3bar.

W ślad za wybranym wariantem czasomierza idzie kolorystyka oraz kompozycja cyferblatu. Modele ze stalową kopertą posiadają układ tarczy zgodny z modelem regularnie produkowanym, natomiast wariant posiadający wykonaną ze złota kopertę otrzymał na cyferblacie dodatkowy pierścień tachymetru. Także podziałka sekundowa została zamieniona na podziałkę telemetryczną. Można więc napisać, że wariant ten jest najbardziej wyjątkowym spośród całej trójki, gdyż to właśnie on najmocniej różni się od modelu standardowego. Także kolor tarczy zależy od wybranego modelu – może on być szary bądź niebieski. Niezależnie od wariantu, powierzchnia tarczy została ozdobiona szlifem słonecznym.

Kształt indeksów godzinowych, wskazówek czy też totalizatorów jest podobnie jak w przypadku koperty dokładnym odzwierciedleniem tego, co znamy już z modelu podstawowego. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe, które obustronnie pokryto powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Foto: Materiały prasowe firmy IWC

Mocowany za pomocą czterech śrub pełny dekiel opatrzono pierścieniem zawierającym podstawowe informacje o zegarku oraz centralnie osadzony medal, na powierzchni którego umieszczono grawerunek przedstawiający charakterystyczny dla wybranego miasta symbol.

Wewnątrz zegarka pracuje manufakturowy kaliber 76240, który wyposażono w manualny naciąg sprężyny. Werk posiada rezerwę chodu wynoszącą 44 godziny. Mechanizm ten pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 31 kamieni.

Każdy z nabywców otrzyma wraz z zegarkiem pasek ze skóry aligatora. Będzie on wyposażony w zapięcie wykonane z tego samego materiału co koperta.

2 odpowiedzi »

  1. Piękności. Zwłaszcza wersja złota. O cenę nie ma co pytać. Zawsze można znacznie taniej kupić Alpinę Heritage Pilot na otarcie łez 🙂 Ma ładnie naniesioną spiralną (jak w dawniejszych zegarkach) skalę tachymetru i na obrzeżu skalę telemetru. Aczkolwiek ten złoty IWC jest cudowny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s