Lamy

Lamy Lx – krótka recenzja

tp_banery_gru_sm-2

Firma Lamy kojarzona jest przede wszystkim z przyborami piśmienniczymi, które świetnie znoszą trudy codziennego użytkowania, a przy tym nie nie kosztują majątku. To właśnie z tego powodu, flagowymi produktami firmy Lamy są modele Safari czy AL-star, a nie jak wskazuje logika – najdroższe produkty w katalogu. Ponadczasowy design, który wytrzymuje próbę czasu to zresztą znak rozpoznawczy tego niemieckiego producenta.

W tym roku z okazji przypadającej 50 rocznicy podążania ścieżką wytyczoną w 1966 roku przez model Lamy 2000, firma przygotowała kilka specjalnych produktów. Do ich grona można z pewnością zaliczyć model Lx, będący w istocie modelem AL-star „po liftingu”. Zmian jest kilka i są one łatwo dostrzegalne.

tp_banery_gru_sm-4

tp_banery_gru_sm-5

tp_banery_gru_sm-1

tp_banery_gru_sm-6

tp_banery_gru_sm-7

Pierwszą z nich jest bez wątpienia opakowanie. Zamiast klasycznego, kartonowego pudełeczka, klienci otrzymują tubę z anodowanego aluminium. Ich kolor jest zresztą zgodny z kolorem zawartego wewnątrz produktu. Szczerze przyznam, że o ile rozumiem oszczędność materiałową standardowego opakowania (co zresztą przekłada się na na jego niską cenę, a tym samym na niższy koszt pióra dla klienta), to o tyle nowe pudełka są piękne. Proste i eleganckie. Są też przyjemne w dotyku. Sprawiają, że jeszcze przed odpakowaniem produktu, sprawia on wrażenie znacznie droższego niż jest w istocie.

Klienci mogą wybierać spośród czterech wersji kolorystycznych. Produkty są dostępne w odcieniu złotym, różowego złota, palladu oraz rutenu. Pierwszym nasuwającym się spostrzeżeniem jest nawiązanie do kolorystyki stosowanej w produktach firmy Apple.

Kolejne zmiany dotyczą już bezpośrednio zawartego wewnątrz opakowania przyboru piśmienniczego. Stalówki zostały pokryte powłoką PVD w kolorze czarnym. Nadal są one wykonane ze stali nierdzewnej.

Klip jest w przypadku Lamy Lx pokryty tym samym kolorem co pióro. Zamianie uległ również element wieńczący skuwkę – jest on teraz metalowy.

Podobnie jak podstawowy model, tak i Lx może być zasilany za pomocą naboi produkowanych przez firmę Lamy, lub za pomocą opcjonalnego konwertera.

tp_banery_gru_sm-8

tp_banery_gru_sm-9

tp_banery_gru_sm-10

tp_banery_gru_sm-11

tp_banery_gru_sm-56

tp_banery_gru_sm-55

tp_banery_gru_sm-58

Podsumowanie:

Lamy Lx to bez wątpienia udane rozwinięcie modelu AL-star. Każdy fan tego modelu z pewnością będzie z Lx zadowolony. Lx ma do siebie przekonać także nowych klientów, którym podstawowe modele wydawały się funkcjonalne, ale zbyt surowe stylistycznie. Z pewnością interesujące będzie połączenie pióra Lamy Lx z dopasowanym kolorystycznie produktem spod znaku „ugryzionego jabłka”. Lx nie jest jednak tanie. Wciąż jest to poziom produktów przystępnych cenowo, jednak model ten kosztuje tyle, co dwa standardowe pióra AL-star. Średnio za model Lx przyjdzie nam zapłacić 240zł. Cena jednak nie jest chyba tak wygórowana jak by się wydawało, gdyż okazuje się że klientów nie brakuje, a zainteresowanie jest całkiem spore.

Podziękowania dla sklepu „Twoje Pióro” za użyczenie piór do zdjęć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s