Rolex

Rolex Cellini Moonphase [Baselworld 2017]

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Firma Rolex systematycznie stara się uzupełniać pewne braki w ofercie zegarków o eleganckiej i stonowanej stylistyce. Z pewnością nie jest to producent w przypadku którego od razu myślimy o elegancji. Cieszy jednak fakt, że odkąd w kolekcję Cellini tchnięto trochę energii, to z roku na rok oferta staje się coraz ciekawsza.

Tytułowy Moonphase z pewnością jest krokiem naprzód. Wydaje się bardziej wysublimowany w stosunku do modeli z ostatnich lat.  Pierwsze skrzypce gra główna funkcja, od której czasomierz bierze swą nazwę. Okazały, emaliowany na niebieski kolor wskaźnik faz księżyca mocno wybija się na jasnym tle powierzchni cyferblatu. Wspomniany dysk wyposażono w nakładkę wykonaną z meteorytu, która ma symbolizować Księżyc w trakcie pełni. Atrakcyjnie przedstawia się koncepcja wycięcia o pełnej powierzchni wskaźnika faz księżyca. Najczęściej w takim przypadku są stosowane kształty w pewnym stopniu ograniczające widoczność owego dysku. W tym przypadku nic nie zakłóca oglądania połyskującej emalii jak i „metalu z kosmosu”. Na godzinie 12 opisywanego wskaźnika umieszczono jedynie niewielki grot ułatwiający odczyt bieżącego wskazania. Wspomniana funkcja wymaga korekty raz na 122 lata.

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Tarcza to interesująca kompozycja równolegle rozmieszczonej podziałki minutowej (czy też sekundowej) oraz podziałki kalendarza. Datę możemy odczytać zgodnie ze wskazaniem centralnie umieszczonej wskazówki w kolorze niebieskim. Pozostałe wskazówki wykonano z 18 karatowego różowego złota. Cyferblat jest lakierowany na biało. Na jego powierzchni umieszczono także zdublowane indeksy godzinowe. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe pokryte obustronnie warstwą antyrefleksyjną.

Koperta wykonana z 18 karatowego złota określonego w katalogu producenta nazwą Everose, mierzy 39mm średnicy. Z jej prawej strony umieszczono koronkę ozdobioną logo producenta. Z lewej strony koperty umieszczono przycisk do korekcji wskazań zegarka. Producent określił wodoodporność na poziomie 50 metrów.

Foto: Materiały prasowe firmy Rolex

Manufakturowy kaliber 3195 został wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny. Producent deklaruje, że podobnie jak inne jego najnowsze mechanizmy, tak i ten mieści się podczas pomiarów odchyłek dobowych w przedziale od -2 do +2 sekund. Werk ten jest wyposażony zarówno w niebieską sprężynę włosa Parachrom jak i system redukujący wstrząsy o nazwie Paraflex. Mechanizm pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 4Hz (28800Vph). Rezerwa chodu to 48 godzin.

Zegarek będzie oferowany na brązowym pasku ze skóry aligatora. Pasek będzie wyposażony w zapięcie wykonane z 18 karatowego złota Everose.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s