Graf von Faber-Castell

Graf von Faber-Castell Snakewood – recenzja

Dziś chciałbym zamieścić kilka słów na temat ciekawego moim zdaniem pióra wiecznego, które w bardzo udany sposób łączy najlepsze tradycyjne wzorce z dzisiejszymi standardami. Nie było okazji do sprawdzenia jego właściwości piśmienniczych, jednak z pewnością warto podzielić się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie jego walorów wizualnych oraz jakości wykonania.

Drewno tzw. „wężowe” jest od ponad 20 lat wykorzystywane w limitowanych edycjach przyborów piśmienniczych firmy Graf von Faber-Castell. Jest to gatunek ceniony za swoją unikalną strukturę i kolor. Z uwagi na wolny przyrost, nie należy on jednocześnie do gatunków tanich. Kilka lat temu producent przygotował kolejną, limitowaną do 1761 egzemplarzy edycję.

Edycja ta oparta jest na modelu Classic. Trzeba przyznać, że wymiana materiału korpusu na inny gatunek drewna nie jest znaczącą zmianą, jednak unikalna struktura drewna wężowego sprawia, że model ten jest w mojej ocenie bardziej atrakcyjny wizualnie. Z pewnością bez trudu odróżnimy edycję limitowaną od modelu regularnego. Drewno ze swojej natury jest ciepłe w dotyku. Firma GvFC ma w swej ofercie liczne modele, które bazują na tym naturalnym materiale. Drewno kontrastuje z wykonanymi z metalu elementami, takimi jak zakończenie korpusu oraz sekcja. Metalowa jest także skuwka. Na jej powierzchni wygrawerowano informację, że pióro jest edycją limitowaną – nie umieszczono jednak indywidualnego numeru danego egzemplarza. Charakterystyczny wygięty klip  jest przyjemnie sprężysty. Ponad nim umieszczono logo producenta.

Pióro trzyma się wygodnie. Oczywiście nie wszystkie osoby lubią sekcje wykonane z metalu. Dla mnie osobiście nie ma różnicy. Użytkuję zresztą od lat pióro z taką sekcją i korzysta mi się z niego komfortowo. Ot – kwestia preferencji. Samo wyważenie pióra jest całkiem dobre.

Dwukolorowa, wykonana z 18 karatowego złota stalówka jest produkowana ręcznie. Producent chwali się, że do jej wytworzenia potrzeba ponad 100 operacji. Deklaruje on także sprawdzanie jakości każdej z nich, zanim ta trafi do finalnego produktu – to właśnie odróżnia model Snakewood od regularnie produkowanego Classic’a. Nabywca może wybierać pomiędzy szerokością XF, F, M oraz B.

Pióro zasilane jest za pomocą naboi bądź dołączonego do zestawu konwertera.

W zestawie nabywca otrzymuje także atrakcyjnie prezentujące się pudełko oraz certyfikat potwierdzający autentyczność produktu.

Podsumowanie:

GvFC Snakewood to bardzo dobre i atrakcyjnie prezentujące się pióro wieczne. Jest ono świetnie wykonane, co zresztą jest znakiem rozpoznawczym firmy Graf von Faber-Castell. Cena nie jest niska (na ten moment jest to około 2950zł), jednak biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz fakt, że producent jest zaliczany do segmentu premium sprawia, że wydaje się ona całkiem rozsądna.

Podziękowania dla sklepu Twoje Pióro za użyczenie produktu do zdjęć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s