Montblanc

Montblanc Heritage Rouge & Noir Tropic Brown Special Edition oraz Solitaire Serpent Limited Edition 1906

Mniej więcej rok temu pojawiła się seria Rouge & Noir. Obecnie producent zdecydował się na rozszerzenie oferty o dwa nowe warianty. W przypadku pierwszego z nich tj. Tropic Brown, mamy do czynienia z kolorem, który pojawił się w ofercie firmy Montblanc w latach dwudziestych.  Skuwka została wykonana z żywicy, natomiast korpus jest lakierowany. Brązowa barwa ma nawiązywać zarówno do egzotyki klimatu tropikalnego jak i do koloru, jaki często przybiera ebonit po wielu latach.

Elementy metalowe zostały pokryte warstwą złota. Jego odcień określono jako „szampańskie złoto”. Oczy węża na klipie wykonano ze szlifowanych granatów. Podobnie jak w przypadku modeli dotychczas dostępnych, tak i tutaj w przypadku pióra wiecznego, stalówka jest wykonana z 14 karatowego złota próby 585. Model ten jest dostępny także jako długopis oraz pióro kulkowe.

Solitaire Serpent Limited Edition 1906 jest nawiązaniem do przyboru piśmienniczego produkowanego w latach 1922-1932. Oryginalnie zarówno skuwka jak i korpus wykonane były z cyzelowanego srebra. Obecnie zdobienia tych elementów skupiają się wokół grawerowanego wzoru węża. Wzór ten jest wykonywany ręcznie. Zarówno skuwka jak i korpus zostały pokryte warstwą platyny. Podobnie jak w przypadku wariantu Tropic Brown, także tutaj zastosowano klip w kolorze szampańskiego złota oraz oczy węża wykonane ze szlifowanych granatów.

Dwukolorowa stalówka również ozdobiona została motywem głowy węża. Stalówka wykonana jest w tym przypadku z 18 karatowego złota próby 750. Wariant Solitaire Serpent oferowany jest jako pióro wieczne oraz pióro kulkowe.

Pióra wieczne zasilane są systemem piston filler.

Obie edycje (Tropic Brown Special Edition jak i Solitaire Serpent Limited Edition 1906) dostępne są w butikach od czerwca 2017 roku.

2 odpowiedzi »

  1. Dobrze, że jest taki blog, który dotyka tematu piór oraz zegarków. Te kwestie są szalenie istotne dla wielu osób. Którzy chcą pogłębić wiedzę na te tematy. Także mnie szczególnie interesują te dziedziny. Dobre pióro oraz zegarek to kwestia gustu, smaku, wyczucia oraz dobrych informacji z bloga takiego jak ten.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s