Marlen

Marlen Zeus Deluxe Limited Edition – test

Tytułowa edycja limitowana poświęcona królowi greckich bogów dotarła do nas w największym rozmiarze oznaczonym jako Deluxe. Jest to jedno z niewielu piór, które są przykładem małej ilości wyprodukowanych egzemplarzy przy zachowaniu bardzo reprezentacyjnych rozmiarów pióra oraz jasnej kolorystyki utrzymanej w tonacjach bieli.

Opakowanie:

Pióro jest oferowane w kartonowym opakowaniu sporej wielkości i o bardzo dobrej jakości. Na wierzchu umieszczono przetłoczone logo producenta w kolorze srebrnym. Wewnątrz kartonowego opakowania umieszczono okazałe czarne pudło wykonane z drewna. Trzeba przyznać, że powoduje ono odpowiednie wrażenie. Jego kremowa wyściółka pasuje do kolorystyki pióra. Po otwarciu wieka naszym oczom ukazuje się także sporej wielkości grawerowana tabliczka, która również została przygotowana specjalnie na potrzeby opisywanej edycji limitowanej.

Pióro:

Tytułowe pióro to prawdziwa rewia materiałów. Przeważają elementy wykonane z białej żywicy oraz połyskującego na biało-żółto-zielonkawego celuloidu. Ta jasna kolorystyka przywodzi na myśl powszechną w Grecji biel oraz szaty Zeusa. Elementy metalowe wykonano ze srebra sterling o próbie 925. Zarówno korpus jak i skuwkę ozdobiono kilkoma cienkimi pierścieniami. Na skuwce umieszczono dwa dodatkowe ringi. Na pierwszym umieszczono motyw przypominający fale, natomiast drugi, szerszy ozdobiono grawerunkiem z nazwą modelu oraz podobizną greckiej świątyni. Grawerunki wykonano bardzo starannie, chociaż przyznam, że bardziej podoba mi się metoda wykonania pierścienia umieszczonego na górze skuwki (z motywem fali). Grawerunek jest po prostu głębszy i bardziej przestrzenny, dzięki czemu sprawia wrażenie bardziej okazałego. Skuwkę wieńczy logo producenta. Stylizowany klip przypomina głowicę kolumny jońskiej, chociaż trzeba przyznać, że jest to raczej luźna interpretacja tego motywu, aniżeli dokładne odwzorowanie.

Trzon korpusu stanowi wygrawerowana podobizna Zeusa. Element ten wykonano z Corianu, który jest bardzo wytrzymałym i odpornym materiałem. Jest też zdecydowanie trudny do fotografowania. Pomimo głębokiego reliefu, światło lampy fotograficznej „rozpływa” się po tym śnieżnobiałym elemencie. Natomiast w przypadku oglądania tego komponentu podczas codziennego użytkowania, wygrawerowany motyw jest dobrze widoczny.

Pióro wyposażono w dwukolorową, wykonaną z 18 karatowego złota stalówkę. Ma ona naprawdę pokaźny rozmiar. Dzięki temu doskonale komponuje się z okazałymi rozmiarami całego produktu. Nie pozwala ona na wielkie szaleństwa jeżeli chodzi o zmianę szerokości linii wraz ze zmianą siły nacisku. Pisze ona jednak doskonale. Gładko sunie po powierzchni papieru podając jednocześnie bardzo sprawnie atrament. Stalówka posiada zdobienia charakterystyczne dla produktów firmy Marlen. Są one wykonane bardzo starannie.

Pióro jest na tyle duże, że raczej nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł zakładania skuwki na tył korpusu. Pióro jest dobrze wyważone, więc nawet podczas długiego pisania nie będzie ono specjalnie męczyło dłoni, chociaż trzeba pamiętać, że jest to duży i niezbyt lekki przybór piśmienniczy.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 150 mm
  • długość pióra otwartego: 134 mm
  • długość skuwki: 66 mm
  • średnica skuwki: 19 mm
  • średnica korpusu: 17 mm
  • waga: 67 g

Pióro jest zasilane systemem piston filler. Pozycję tłoka możemy kontrolować za pomocą pokrętła umieszczonego pod tzw. „ślepą skuwką” umieszczoną na zakończeniu korpusu. Tłok przesuwa się płynnie i bez zbędnego oporu.

Podsumowanie:

Marlen Zeus w rozmiarze Deluxe to piękne i okazale się prezentujące pióro wieczne. Możliwość kontaktu z nim również o tyle wartościowa, że producent przygotował jedynie 28 egzemplarzy tego pióra. Jeżeli tylko budżet pozwala na zakup pióra wartego około 13500zł, to naprawdę polecam tytułowe pióro. Do jego wykonania użyto materiałów bardzo dobrej jakości. Wykonaniu również nie mogę nic zarzucić. Całość zaopatrzono w piękną i dużą stalówkę, która posiada bardzo dobre właściwości piśmiennicze.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do testu.

1 odpowiedź »

  1. Można napisać o tym piórze same pozytywne rzeczy. Jest starannie wykonane. A kolor biel jest szczególny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s