Epos

Epos Originale 3408 – recenzja

W połowie kwietnia bieżącego roku informowałem o nowej wersji modelu 3408 należącego do kolekcji Originale. Z uwagi na fakt, że opis parametrów pojawił się już w zapowiedzi, którą można znaleźć TUTAJ, ograniczę się przede wszystkim do własnych wrażeń oraz spostrzeżeń poczynionych w trakcie fotografowania tego zegarka.

Najważniejszą cechą tego czasomierza, jest możliwość zaliczenia go do rodzaju zegarków ultra-thin. Profil koperty jest niezwykle smukły. Wysokość koperty wynosząca 5,9mm naprawdę robi doskonałe wrażenie. Jest to świetna odpowiedź dla wszystkich klientów, którzy szukają eleganckiego i „cienkiego” zegarka, w rozsądnej cenie, ale nie chcą kupować czasomierza zasilanego energią elektryczną. Wbrew pozorom to właśnie smukłość koperty jest najczęstszym powodem rezygnacji z zegarka napędzanego tradycyjnie podczas wyboru zegarka mającego towarzyszyć eleganckiemu ubiorowi. W tym przypadku niewielka wysokość jest zdecydowanym atutem.

Czasomierz bardzo dobrze układ się na nadgarstku. Jego gabaryty dobrano z rozsądkiem. Średnica wynosi 39mm co wydaje się wartością niezbyt dużą. Zapewniam jednak, że w przypadku tego typu czasomierzy, jest to przeważnie wystarczający rozmiar. Krawędzie koperty zostały wyprowadzone starannie.

Tarcza charakteryzuje się bardzo dużą przejrzystością oraz czytelnością wskazań. Arabskie cyfry naniesione w kolorze niebieskim atrakcyjnie kontrastują z czarnymi podziałkami oraz jasnym tłem cyferblatu. Co warte odnotowania, pomimo tak niewielkiej wysokości mechanizmu (jedynie 2,5mm) udało się wprowadzić do zestawu wskazań sekundnik. W przypadku bardzo smukłych czasomierzy, projektanci często rezygnują z tego elementu. Ciekawie się prezentującym elementem jest nakładane logo producenta.

Do zdjęć został dostarczony zegarek w komplecie z bransoletą. Jej jakości właściwie niczego nie można zarzucić, chociaż osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem wyposażania zegarków tego typu w paski skórzane.

Podsumowanie:

Nowy Epos Originale 3408 to zegarek zdecydowanie udany. Podejrzewam, że będzie on często wybierany przez osoby, które poszukują minimalistycznego zegarka, noszonego wraz z garniturem. Mechanizm z manualnym naciągiem także może być w tym przypadku zaletą dla osób, które taki zegarek będą nosiły od czasu do czasu – w takim przypadku odpada nam konieczność zaopatrywania się w rotomat, dzięki któremu będziemy utrzymywali zegarek w ciągłym ruchu dla utrzymania aktualnych wskazań.

Zegarek do recenzji dostarczyła firma Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Epos w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s