Epos

Epos Originale 3408 [Baselworld 2017]

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Zegarki utrzymane w konwencji ultrathin (czyli takie, które posiadają niezwykle niski profil koperty) prędzej czy później stają się ambicją każdego z producentów zegarków. Odpowiedzią na to wyzwanie jest bez wątpienia tytułowy czasomierz z lini Originale.

Mechanizm Peseux 7001 posiada ręczny naciąg sprężyny. Tym co najbardziej imponuje w tej konstrukcji, jest jej wysokość wynosząca jedynie 2,5mm. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że mówimy o zegarku stosunkowo niedrogim. Co więcej – posiada on tzw. „małą sekundę” widoczną na cyferblacie na godzinie 6. Jest to o tyle istotne, że przy „walce” o setne części milimetra, inżynierowie często rezygnują z sekundnika. Dzięki temu często udaje się uzyskać mniejszą wysokość całej konstrukcji. Tutaj pomimo naprawdę świetnego wyniku, mamy do dyspozycji sekundnik, co z pewnością przekłada się pozytywnie na codzienne użytkowanie czasomierza. Po prostu wielu użytkowników ultra cienkich zegarków, które pozbawione są sekundnika narzeka, że niespecjalnie widać upływ czasu patrząc na cyferblat zegarka. Dopiero dłuższe wpatrywanie się na wskazówki pozwala zaobserwować działanie mechanizmu. W przypadku posiadanie sekundnika ten problem znika. Werk jest dekorowany wzorem „pasów genewskich” oraz barwionymi na niebiesko śrubami.

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Kolejny atut tego czasomierza to przeszklony dekiel. Zarówno wypełnienie pierścienia lunety jak i dekla wykonano ze szkła szafirowego. Dlaczego o tym warto wspomnieć? Dlatego, że transparentne wypełnienie dekla to kolejny punkt na liście, w przypadku którego można zaoszczędzić na grubości całego zegarka. Wobec tego, często rezygnuje się ze szkła na rzecz pełnego, wykonanego z metalu dekla. Tutaj pomimo małej sekundy oraz szklanego wypełnienia dekla udało się zachować niewielką grubość zegarka.

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Z pewnością jest o czym mówić. Koperta ma bowiem jedynie 5,9mm grubości. Jej średnica wynosi 39mm. Jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Do wyboru nabywcy będą mieli kopertę w kolorze stali bądź wariant, w przypadku którego element ten pokryty jest powłoką PVD w kolorze złotym. Wodoodporność wynosi 3 ATM.

Nabywcy będą mogli wybierać spośród matowego beżowego, bądź szarego, ozdobionego szlifem słonecznym cyferblatu. Dostępny będzie także wariant z tarczą lakierowaną na biało.

Zegarek będzie oferowany na paskach skórzanych bądź stalowej bransolecie typu „mesh”.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s