Epos

Epos Emotion 3390 Vintage [Baselworld 2017]

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Na tegorocznych targach w Bazylei firma Epos zaprezentowała nowy model zegarka opartego o stylistykę w konwencji „pilot”. Ze względu na przynależność do kolekcji Emotion, czasomierz otrzymał kopertę o liniach charakterystycznych dla tej serii. Koperta wykonana ze stali nierdzewnej mierzy 41mm średnicy oraz 9 mm wysokości. Tak dobrane gabaryty sprawiają, że czasomierz będzie uniwersalny. Z pewnością będzie nadawał się do szerokiej palety ubiorów. Z jej prawej strony umieszczono owalną koronkę. Wodoodporność oszacowano na poziomie 50 metrów.

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Ciemnoszara tarcza oraz beżowe indeksy godzinowe mają nawiązywać do stylistyki retro. Ten sam kolor otrzymało wypełnienie szerokich, częściowo szkieletowanych wskazówek. Beżowe wypełnienie tych elementów jest tak naprawdę substancją luminescencyjną. Krój arabskich indeksów godzinowych ciekawie dopełnia precyzyjną podziałkę minutową/ sekundową, która okala tarczę. Funkcjonalność podnosi umieszczony na godzinie 3 datownik.

Foto: Materiały prasowe firmy Epos

Wypełnienie pierścienia lunety jak i dekla stanowi szkło szafirowe. W zegarki zamontowano mechanizm ETA 2892 z automatycznym naciągiem sprężyny. Czasomierz będzie oferowany na pasku skórzanym (brązowym bądź czarnym) lub na wykonanej ze stali nierdzewnej bransolecie.

Patrząc na ten atrakcyjnie prezentujący się czasomierz, ma się nieodparte wrażenie, że „gdzieś już to widzieliśmy”. Skojarzenie to nie jest bezpodstawne. Projekt 3390 to mocne nawiązanie do kolekcji „Pilot” innej szwajcarskiej firmy na literę „Z”. Czy to problem? Dla jednych klientów z pewnością tak. Dla pozostałych nabywców to dobra wiadomość, gdyż dzięki temu będą mogli zakupić solidnie wykonany zegarek w podobającej im się stylistyce, a o którym do tej pory mogli jedynie pomarzyć.

1 odpowiedź »

  1. To zdecydowanie za bardzo przypomina Z. Szkoda, po kilka prostych rozwiązań i byłoby pięknie i w rozsądnym rozmiarze. Wyszła „inspiracja”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s