Parker

Parker Ingenuity – nowa kolekcja – recenzja

Ingenuity to właściwie produkt, o którym dosyć trudno mi pisać, gdyż nie jest to tak naprawdę pióro wieczne. Pomimo to, posiada on jednak element, który ma imitować obecność stalówki. Tak naprawdę bliżej mu do pióra kulkowego, aniżeli pióra wiecznego. Niemniej skoro analizujemy wszystkie nowe kolekcje firmy Parker, to i Ingenuity nie wypada pominąć.

Podobnie jak w przypadku innych serii, tak i w tej do wyboru jest szeroka paleta możliwości. Do wyboru są modele ze smuklejszym jak i bardziej masywnym korpusem. Także ilość wariantów kolorystycznych sprawia, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Mnie najbardziej do gustu przypadł model Deluxe Deep Red CT i to na nim chciałbym się skupić, chociaż oczywiście zdecydowane większość elementów będzie miała swoje odzwierciedlenie w innych wariantach.

Korpus przyboru piśmienniczego wykonany został z anodowanego i piaskowanego aluminium w kolorze burgundowym. Spora część powierzchni pióra została pokryta kolistym wzorem, który wg. mnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jest on łatwy do zauważenia, a jednocześnie jego głębokość jest tak dobrana, że nie powoduje on dyskomfortu w trakcie użytkowania.

Skuwkę zaopatrzono w charakterystyczny dla nowych kolekcji Parkera klip. Na jego powierzchni umieszczono „lotki” mające przypominać wzór strzały. Skuwka posiada także pierścień, na którym umieszczono nazwę i logo producenta. Pierścień ten również wzorem innych kolekcji, otrzymał wizualny podział na 3 segmenty. Na szczycie skuwki umieszczono spiralny wzór, który jest niezwykle podobny do tego w modelu Parker Premier.

Korpus nie posiada dodatkowych pierścieni w kolorze srebrnym. Zamiast nich zdecydowano się jednak na wykonanie 3 polerowanych segmentów, które wizualnie kontynuują podział pióra. Całość prezentuje się bardzo schludnie. Sam kolor także jest elegancki, pomimo tego, że mógłby się wydawać niezbyt stosowny do niektórych okazji.

Karbowana sekcja jest wygodna w użytkowaniu. Umieszczony na niej wzór, czy też uskok pomiędzy sekcją i korpusem nie przeszkadzają w komfortowym trzymaniu pióra. Bardzo ciekawie prezentuje się element mający udawać stalówkę. Na jego wierzchu umieszczono wzór, który kolejny raz nawiązuje do logo firmy. Znalazła się tutaj także nazwa producenta. Niestety fotografowane egzemplarze były wyposażone we wkład „demo”, poprzez co niemożliwe było sprawdzenie jak Ingenuity pisze.

Pióro w liczbach (na podstawie modelu Deluxe Deep Red CT):

  • długość pióra zamkniętego: 139,5mm
  • długość pióra otwartego: 126mm
  • długość skuwki: 54,5mm
  • średnica skuwki: 13,9mm
  • średnica korpusu: 13,9mm
  • waga: 26g

Podsumowanie:

Parker Ingenuity to ciekawa i śmiała koncepcja. Czy się przyjmie na rynku? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że nowe produkty z tej serii są równie dobrze wykonane co inne modele tego producenta. Ciekawe wzornictwo i nowa, lepsza jakość wykonania to cechy charakterystyczne dla nowych kolekcji firmy parker.

Podziękowania dla firmy Newell Brands będące właścicielem marki Parker za dostarczenie piór do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s