Montblanc

Montblanc – The Mystery of Signs and Symbols 

Foto: materiały prasowe firmy Montblanc

Montblanc przedstawił swój kolejny projekt z kolekcji Signs & Symbols. Tematyka chińskich znaków zodiaku to bardzo wdzięczny temat i nic dziwnego w tym, że i Montblanc postanowił właśnie tym znakom poświęcić kolejną serię przyborów piśmienniczych.

W przeciwieństwie do znaków zodiaku, których używamy w Europie, chińskie znaki zodiaku zmieniają się co rok, a nie w miesięcznych odstępach. Ich liczba jest taka sama, a mianowicie 12. Od 2015 r. kolekcja Signs & Symbols składa się z piór nawiązujących do znaków zodiaku (“Legend of Zodiacs”) oraz do stworzeń z mitycznego orientu („A Journey Among Dragons”). Dotychczas powstały pióra dedykowane małpie i kogutowi. W 2018 roku będziemy obchodzić rok Psa i temu znakowi poświęcono kolejne pióro w ofercie Montblanc`a.

Foto: materiały prasowe firmy Montblanc

The Dog Limited Edition 512

Srebrna (925), ręcznie grawerowana skuwka odnosi się do zwierzęcia. Ciekawie komponuje się z kontrastowym czarnym lakierem korpusu. Czerń była bowiem „królem kolorów” w starożytnym świecie orientu. Na wykonanej ze złota próby 750, rodowanej stalówce również naniesiono psa oraz rok – 2018. Z perły wykonano logo Montblanc na szczycie pióra. Materiał ten ma symbolizować szczęście oraz powodzenie w nadchodzącym roku. Liczba limitacji nawiązuje do szczęśliwej liczby 8 (8x8x8 daje łącznie 512, podobnie dodając po kolei liczby 5+2+1 również da nam 8).

Azure Dragon Limited Edition 88

Legendy Wschodu, to wspaniałe, pełne mitycznych stworzeń opowieści. Smoki to nieodłączna część tej kultury. Dlatego też Montblanc za towarzysza znakom zodiaku obrał właśnie te piękne i zarazem budzące strach stwory. Azure Dragon – Qing Long – zielono-niebieski smok, to symbol jednej z czterech stron świata – Wschodu (obok czarnego żółwia, szkarłatnego ptaka oraz białego tygrysa, które reprezentują pozostałe kierunki). Wizerunki Quing Long powszechnie używane były jako ozdoba już w czasach Dynastii Han (206r. p.n.e.- 220r. n.e.). W Japonii Azure Dragon jest jednym z czterech strażników miast i ochrania Kioto. Pióro posiada srebrną skuwkę z ręcznie rzeźbionym smokiem. Jasne oczy smoka wykonano z niebieskiego szafiru. Korpus to czarno-złoty lakier – całość wygląda jak łuski na ciele smoka. Pozostałe elementy pióra wykonano ze złota próby 750.  Stalówka wykonana ze złota, z naniesionym rysunkiem smoka również prezentuje się okazale. Na szczycie skuwki umieszczono logo Montblanc wykonane z perły, umieszczone w czarnym onyksie, a całość pokrywa szkło szafirowe. Limitacja obejmuje 88 sztuk – liczba ta nawiązuje oczywiście do cyfry 8, symbolizującej szczęście.

Serii The legend of Zodiacs – The Dog towarzyszyć będzie również dedykowany atrament „red china” w 50 ml buteleczce.

1 odpowiedź »

  1. W kulturze polskiej zawsze smok kojarzy się jednoznacznie źle. A nie powinno tak być. Inne kultury mają inny stosunek do tego stworzenia. Czasami są one nawet strażnikami miast. Jak w wypadku Kioto. A u nas Smok Wawelski oraz Bazyliszek zrobiły swoje. Pozdrowienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s