Maurice Lacroix

Maurice Lacroix MasterPiece MP6407 – recenzja

Zegarki firmy Marice Lacroix nie goszczą zbyt często na stronie Zegarki i Pióra. Muszę przyznać, że nie jestem wielkim fanem produktów opatrzonych tym logo. W ostatnim czasie jednak dotarł do nas czasomierz, który pozytywnie mnie zaskoczył zarówno stylistyką jak i jakością wykonania.

Tytułowy zegarek należy do kolekcji MasterPiece, która jest flagową serią Maurice Lacroix. Od samego początku ma się wrażenie dobrego wykonania zegarka. Linie koperty są równo wyprowadzone, a szlifom nie można nic zarzucić. Koperta wykonana ze stali nierdzewnej mierzy 38mm średnicy. Szczerze powiedziawszy, nie dałem wiary pomiarom katalogowym i musiałem to sprawdzić sam. Zegarek po prostu ma proporcje dobrane w ten sposób, że wygląda on na większy niż jest w rzeczywistości. Tym samym, przy zachowaniu klasycznych gabarytów tzw. „garniturowców” udało się wyprodukować zegarek, który wizualnie jest bliższy obecnym trendom.  Tarczę chroni szkło szafirowe. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę, którą ozdobiono logo producenta. Nie jest ona szczególnie duża (co jest charakterystyczne dla zegarków o eleganckiej stylistyce), ale trudno jej cokolwiek zarzucić w kwestii funkcjonalności. Wodoodporność została określona na poziomie 50 metrów.

Srebrzysty cyferblat to elegancki mariaż zróżnicowanych wykończeń powierzchni. Zasadnicze tło stanowi giloszowany wzór wertykalnych pasów. Na nim umieszczono szeroki pierścień, którego powierzchnia jest szczotkowana. W jego obrębie umieszczono barwione na niebiesko, nakładane indeksy godzinowe. Podziałka minutowa została naniesiona na zewnętrznym okręgu tarczy. Centralnie osadzone wskazówki również zabarwione zostały na kolor niebieski. Na godzinie 3 umieszczono okno datownika.

Mechanizm ML155 z automatycznym naciągiem sprężyny, widoczny jest przez transparentne wypełnienie dekla. Werk ten pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 28800 VpH, a rezerwa chodu wynosi 38 godzin. Do łożyskowania ruchomych elementów wykorzystano 25 kamieni. Zegarek wyposażono w skórzany pasek z zapięciem motylkowym. Zarówno pasek jak i zapięcie sprawiają dobre wrażenie, jednak dopiero intensywne użytkowanie będzie w stanie zweryfikować jakość tych elementów.

Podsumowanie:

Muszę przyznać, że czasomierz ten jest bardzo dobrze wykonany. Pomimo wydawać by się mogło wielu klasycznych elementów, jest on ciekawie zaprojektowany, przez co jest atrakcyjny wizualnie. Z pewnością jest interesującą propozycją dla wszystkich osób, które szukają zegarka o eleganckiej stylistyce – zwłaszcza, że obecnie model ten w wielu sklepach ma bardzo atrakcyjną cenę.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Kraffkate za użyczenie zegarka do zdjęć.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s