ATRAMENTY

KWZ Ink Sen o Warszawie (Warsaw Dreaming) – test

Atramenty KWZ ink testowaliśmy już nie raz na naszej stronie. Tym razem mamy dla Was testy nowych ciekawych propozycji o bardzo poetyckich nazwach, a mianowicie Sen o Warszawie, Wspomnienie znad Bałtyku i Spacer nad Wisłą. Miałam przyjemność przetestować wszystkie trzy atramenty i zdecydowanie polecam je każdemu inkoholikowi. Piękne nazwy i praktyczne kolory z nutką połysku – tak w kilku słowach można by je opisać. 

Na „pierwszy ogień” wybrałam najciemniejszy z nich, czyli Sen o Warszawie. 

Test wykonano na Papierze Rhodia Dotpad, piórem Lamy Logo „M”

Butelka:

Atramenty KWZ Ink są oferowane w szklanych butelkach o pojemności 60ml. Buteka jest bardzo prosta, ale ma swój charakter. Wszystkie 3 nowe atramenty posiadają indywidualne etykiety, zaprojektowane przez polską artystkę – Kingę Spiczko. Cały obrazek wykonany jest kolorem, który znajdziemy w butelce. Wygląda to naprawdę interesująco i zdecydowanie warto się tym buteleczkom przyjrzeć z bliska. Cena za butelkę to ok. 39 zł. za butelkę.

Atrament:

Sen o Warszawie to głęboka czerń z nutką granatu i lekkim połyskiem. Kolor jest intensywny, nasycony, bardzo ładnie prezentuje się na papierze Rhodii. Nie zauważyłam istotnego przebijania, a tym bardziej strzępienia na tym papierze. O cieniowaniu trudno tutaj mówić, bowiem atrament już od pierwszej kreski jest bardzo ciemny, ale jego głębia i nasycenie zwiększa się przy większej ilości pociągnięć piórem czy pędzlem. Co do przepływu, w Lamy Logo „M” i Sheaffer Gift 100 „M” atrament sprawdził się bardzo dobrze, nie zasychał w piórze przy krótkim użytkowaniu. Jeśli długo pozostawał w piórze zauważyłam tendencję do trudności z rozpoczęciem pisania. Pióro wypełnione „świeżym” atramentem sunęło po papierze bardzo gładko, bez przerywania. Wysychanie atramentu trwa dość długo, na Rhodi ok. 15-20 s. Wodoodporność praktycznie nie istnieje, woda rozmywa atrament, zostawiając szarawe ślady kresek. 

Nasycenie – b. dobre

Cieniowanie – dobre

Przepływ – b. dobry

Przebijanie – brak

Strzępienia – brak

Wysychanie – dość długie (15-20s)

Podsumowanie:

Sen o Warszawie to bardzo ciekawy atrament, który dzięki swoim parametrom, bardzo praktycznemu odcieniowi, na pewno zyska wielu sympatyków. Ja osobiście jestem coraz większą fanką produktów tej firmy, bo w dobrej cenie mamy naprawdę dobrej jakości inkausty. W przypadku opisywanej nowości nie zawiodłam się na tej firmie, a atrament będzie często gościł w moim piórze. 

Na zakończenie chciałam podziękować firmie KWZ Ink za dostarczenie atramentu do testu.

2 odpowiedzi »

  1. Jeśli można słówko „pozamerytoryczne” … Inkaust – hm. Słowo z czasów, gdy używało się rzeczowników „mularz”, „muszkiet”, „żupan”. Taki mniej więcej środkowy Fredro 🙂 BTW – lepiej Fredro niż J.Ch. Pasek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s