ATRAMENTY

Montblanc The Beatles – Psychodelic Purple – test

Montblanc The Beatles to atrament który stanowi uzupełnienie kolekcji przyborów piśmienniczych o tej samej nazwie. Wszystkie elementy w tej kolekcji są różnokolorowe. Można by rzec, że stylistyka jest momentami wręcz młodzieżowa, jednak różne barwy odwołują się do zróżnicowanej i bogatej twórczości zespołu, który na stałe zapisał się na kartach historii muzyki.

Opakowanie:

Produkt zapakowany jest w prostopadłościenne, bardzo dobrej jakości, kartonowe opakowanie. Jego kolorystyka jest dosyć różnicowana, przez co zdecydowanie wyróżnia się ona sklepowej półce bądź też na blacie naszego biurka. Na przedniej ściance zamieszczono grafikę inspirowaną twarzami członków zespołu The Beatles.

Butelka:

Kałamarz mieści 50ml atramentu. Buteleczka posiada lekko karbowane ścianki. Kałamarz wygląda niezwykle elegancko. Jakości wykonania nie można dać oceny innej niż „6”. Charakterystyczna zakrętka jest dość masywna, bardzo prosta, a jednocześnie sprawia, że butelka wygląda naprawdę świetnie.

Atrament:

Nasycenie jest bardzo dobre. Fioletowy kolor prezentuje się na papierze bardzo elegancko – wręcz klasycznie. To podkreślenie faktu, że wiele utworów zespołu The Beatles do dziś uznawanych jest za tzw. „klasykę gatunku”. Odcień fioletu jest jednak na tyle „żywy”, że na swój sposób emanuje energią jak ich muzyka.

Strzępienia nie odnotowałem zarówno na lepszych jak i słabszych jakościowo papierach. Na podłożach gorszej jakości występuje jednak lekkie przebijanie. Z pewnością niedogodności tej nie doświadczymy pisząc po papierze o odpowiedniej jakości.

Cieniowanie oceniłbym jako dobre czy bardzo dobre. Kolor jest na tyle intensywny, że cieniowanie nie objawia się w spektakularny sposób, jednak jest ono z pewnością łatwo zauważalne. Plama koloru pokazuje jednak, że paleta odcieni możliwych do uzyskania (np. pomocą stalówki fleksującej) jest bardzo szeroka. Krawędzie najbardziej nasączonych cieczą fragmentów zdają się być wręcz czarne i mają lekko złoty połysk.

Przepływ jest doskonały. Ciecz jest podawana bardzo sprawnie, a stalówka sunie lekko po powierzchni papieru.

Wysychanie nawet w dosyć szerokiej stalówce „B” pióra Lamy Al-star jest całkiem szybkie. Pomimo sporej ilości cieczy na papierze, tekst będzie suchy w zdecydowanej większości już po 10 sekundach, jednak by uzyskać już właściwie ostateczny rezultat potrzeba około 15 sekund.

Wodoodporność jest całkiem zadowalająca. Po wypłukaniu wierzchnie warstwy barwnika, na papierze pozostaje fioletowo-szara baza, dzięki której uda nam się odczytać treść zalanych wodą notatek.

Podsumowanie:

Montblanc The Beatles to wg. mnie świetny atrament. Atrakcyjnie prezentujący się kolor w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami sprawiają, że zdecydowanie jest to pozycja warta zakupu. Z pewnością jest to jedna z pozycji priorytetowych dla wszystkich miłośników odcieni fioletu.

Za przekazanie atramentu do testu dziękuję firmie Legic, będącej dystrybutorem marki Montblanc oraz Butikowi Montblanc mieszczącemu się w Galerii Kazimierz w Krakowie.

3 odpowiedzi »

  1. Kolor bardzo ładny. Uważam, że nadaje się idealnie do krótkich notatek, które wymagają tego, aby się wyróżniały. W związku z testem tego atramentu mam do Pana zapytanie i jednocześnie prośbę o pomoc. A mianowicie: mój serdeczny przyjaciel, którego wprowadzam w świat wiecznych piór uwielbia muzykę lat ’60, ’70 i ’80. Czy mógłby Pan przywołać nazwy atramentów, które mają odniesienie do muzyki tamtego okresu. Planuję dla niego taki prezent. Bardzo dziękuję za pomoc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s