BENU

BENU Minima Berry Field – test

Kolekcja Minima została w zamyśle stworzona jako przybory piśmiennicze o niewielkich gabarytach, które moglibyśmy mieć zawsze przy sobie. Na rynku nie ma w tym zakresie zbyt wielu propozycji, dlatego cieszymy się, że pojawił się właśnie taki produkt. Niejednokrotnie chyba każdy miewa sytuacje, podczas których nasze pióro zostało w domu, w pracy, w samochodzie, albo jeszcze w innym miejscu, a akurat potrzebujemy coś zanotować.

Pióro oferowane jest w niewielkim kartonowym opakowaniu. Zastosowany materiał jest bardzo dobrej jakości. Uważam, że jest to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, gdyż w tym przedziale cenowym takie opakowanie nie podnosi ceny, a jest estetyczne zarazem. Z pewnością dobrze spełnia swoją rolę. Na pokrywie umieszczono pozłacane logo producenta.

Pióro wykonano z żywicy. Tytułowy egzemplarz Berry Field to połączenie głębokiej zieleni z połyskującymi pomarańczowoczerwonymi drobinami. Trafnym wydaje się określenie tego koloru jako „pole jagodowe”, gdyż przypomina ono krzaki jagód późnym latem bądź wczesną jesienią. Zastosowany materiał jest przyjemy w dotyku, a kolory są intensywne. Jest to jeden z najładniejszych odcieni zieleni z jakimi miałem okazję się zetknąć w przypadku produktów piśmienniczych.

Cygarowaty kształt ma ośmiościenny przekrój. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które ogranicza turlanie się po blacie biurka pióra.. Mniej więcej w połowie pióra znajduje się szeroki czarny pierścień, na którym umieszczono nazwę producenta. Grawerunek jest głęboki i jest wykonany bardzo starannie. Trzeba przyznać, że ogólnej jakości wykonania trudno cokolwiek zarzucić. Wszystkie elementy są przygotowane starannie. Na uwagę zasługuje też fakt, że jest to jedno z najtańszych piór wiecznych w ofercie tego producenta. Gwinty wykonano precyzyjnie dzięki czemu zamykanie i otwieranie pióra jest łatwe.

Jeżeli chodzi o system napełniania, to możliwe jest używanie małych naboi w rozmiarze uniwersalnym tzw. „international”. Podejrzewam, że można by używać także niewielkich tłoczków. Konwerter w standardowym rozmiarze jest zbyt długi i takiego nie da się używać w modelu Minima. Uważam, że nie jest to wada. W końcu decydując się na małe pióro powinniśmy się liczyć z tym, że niektóre jego zalety powodują też pewne ograniczenia. Poza tym, skoro mamy pióro tzw. „kieszonkowe” do noszenia ciągle przy sobie, to raczej nie posiadamy w tym samym momencie butelki z atramentem.

Stalówka firmy Schmidt wykonana jest ze stali nierdzewnej. Jest ona pozłacana. Jeżeli chodzi o jej właściwości, to w egzemplarzu, który do nas dotarł, ma ona szerokość zbliżoną do F. Teoretycznie, bo producent deklaruje możliwość wyboru pomiędzy F, M oraz B, jednak stalówka którą testowałem pisze wręcz jak EF. Jest dosyć sztywna, ale da się uzyskać pewne poszerzenie linii wraz ze wzrostem siły docisku. Ilość podawanego atramentu jest umiarkowana. Stalówka daje linię cienką i bardzo precyzyjnie. Sunie ona po papierze z lekkim szelestem. Podsumowując jest to dobra stalówka. Jeżeli szukacie naprawdę cienkiej linii w F, to to pióro z pewnością odpowiada na takie zapotrzebowanie.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 126mm
  • długość pióra otwartego: 115mm
  • długość skuwki: 60mm
  • średnica skuwki: 17mm
  • średnica korpusu: 17mm
  • waga: 16g

Podsumowanie:

BENU Minima to interesujące pióro wieczne, które z pewnością polecam każdemu kto szuka niewielkiego przyboru piśmienniczego do codziennego użytku. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Pióro kosztuje 80USD więc cena nie jest zbyt wysoka. Trzeba także docenić oryginalną koncepcję i ciekawe warianty kolorystyczne, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Berry Field ma kolorystykę, która doskonale wpisuje się w moje preferencje.

Na zakończenie chciałam podziękować firmie BENU za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s