INFO

Mateusz Piechnik: „Czas na głębokości – historia i rozwój zegarków do nurkowania”

Foto: Materiały autora publikacji

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczynającej się właśnie przedsprzedaży książki aut. Mateusza Piechnika „Czas na głębokości – historia i rozwój zegarków do nurkowania”.  Sama publikacja to popularnonaukowe opracowanie opisujące historię oraz procesy, które doprowadziły najpierw do powstania, a później dalszej ewolucji zegarków do nurkowania. Tematyka zawarta w 6 chronologicznie ułożonych rozdziałach obejmuje okres niemal 170 lat od połowy XIX wieku, na roku 2018 kończąc. Treść uzupełniają dodatkowe tabele informacyjne i ponad 200 zdjęć, ilustracji i planów.

Jest to nie tylko historia zegarków i producentów, ale również ludzi, którzy ją tworzyli: naukowców, odkrywców, pionierów podwodnych badań, wynalazców i oczywiście nurków. „Czas na głębokości” to pierwsza publikacja w języku polskim podejmująca tematykę zegarków nurkowych. W tym zakresie jest to praca pionierska.

Foto: Materiały autora publikacji

Informacja od autora:

„Czas na głębokości – Historia i rozwój zegarków do nurkowania” to przedsięwzięcie, które wymaga kilku słów wyjaśnienia. Pomysł na napisanie tej książki narodził się na jesieni 2017 roku. Dopiero co opadł kurz po udanym festiwalu zegarkowym w Łodzi, którego byłem współorganizatorem. Sama impreza i wszystko to, co wokół niej się działo zaczęło mi powoli uzmysławiać, jak mało w ostatnich latach piszę się w Polsce o zegarkach. Oczywiście w kraju ukazuje się kilka gazet branżowych oraz działa kilkanaście portali tematycznych, pisane są artykuły. Są to zdecydowanie pozytywne działania, jednak forma artykułów rzadko kiedy pozwala na dokładne prześledzenie większych zagadnień, jest niejako z konieczności fragmentaryczna i nie uwzględnia całościowo dużych tematów.

W toku pracy nad cyklem artykułów dla jednej z gazet uświadomiłem sobie, że przez lata nagromadziłem dużą bazę wiedzy w postaci zdjęć, opracowań, dokumentów i planów. Gros tych informacji dotyczyło zegarków wodoodpornych i nurkowych, których jestem zadeklarowanym entuzjastą. Wcześniejsze opracowania dawały razem obraz pewnych procesów, jakie w tej dziedzinie zachodziły od połowy XIX wieku. Wtedy właśnie zapadła decyzja, aby posiadana wiedzę usystematyzować i zebrać w całość w postaci książki.

W moim odczuciu środowisko polskich Kolekcjonerów zasługuje na dostęp do wiedzy w rodzimym języku. Aktualnie wiele tematów osiągalnych jest dla czytelników jedynie w języku angielskim i niemieckim. Brakuje kompendiów wiedzy i popularnonaukowych opracowań tematycznych. Z wartościowych realizacji warto wymienić pracę „Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic” aut. Michała Olejniczaka z 2017 roku. Firma Michała „Czas na wysokości” był inspiracją dla tytułu mojej książki. Z tego miejsca składam wielkie podziękowania dla Kolegi za zgodę na takie „wykorzystanie” jego kreatywności.

Mam nadzieje, że praca, która trafi na Państwa ręce, będzie równie ciekawą czytelniczą przygodą, jak dla mnie jest jej tworzenie.

Z Poważaniem

Mateusz Piechnik

Foto: Materiały autora publikacji

Prace nad książką ruszyły pod koniec 2017 roku, a gotowa publikacja będzie dostępna w 2 połowie listopada 2018 roku.

Przedsprzedaż prowadzona jest na fanpagu książki na portalu Facebook – „Czas na głębokości” oraz na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Można ją również zamówić pisząc bezpośrednio do autora na adres:

czasnaglebokosci@wp.pl

Cena 1 egzemplarza wynosi 79 zł, a koszt wysyłki 11 zł.

Uwaga. Przy zamówieniu 2 egzemplarzy cena wynosi 149 złotych (koszt wysyłki bez zmian).

W tej cenie otrzymają Państwo ponad 200 stronicową publikację, wydaną w twardej oprawie na wysokiej jakości papierze kredowym, wydrukowaną w kolorze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s