BENU

BENU Supreme Symphony – test

Trzecim testowanym przez nas piórem firmy BENU jest model z kolekcji Supreme w wariancie kolorystycznym o nazwie Symphony. Całość ma prosty, zwężający się od skuwki do zwieńczenia pióra kształt. Prosta linia boczna (jeżeli tak możemy ją określić) stanowi interesujący kontrast dla nietypowej kolorystyki.

Pióro oferowane jest w niewielkim kartonowym opakowaniu. Zastosowany materiał jest bardzo dobrej jakości. Uważam, że jest to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, gdyż w tym przedziale cenowym takie opakowanie nie podnosi ceny, a jest estetyczne zarazem. Z pewnością dobrze spełnia swoją rolę. Na pokrywie umieszczono pozłacane logo producenta.

Turkusowa barwa pióra momentami wydaje się bardziej zielona, a raz bardziej niebieska. Na skuwce umieszczono szeroki ozdobny pierścień, który stanowi jednocześnie mocowanie równie prostego w formie klipsa. Na skuwce umieszczono wklęsłe logo producenta. Blisko połowa korpusu wykonana została z połyskującego materiału. Krystaliczna struktura tego fragmentu stanowi nawiązanie do charakterystycznego wzornictwa i kolorystyki piór produkowanych przez firmę BENU. Element ten mieni się odcieniami złota, zieleni oraz jeszcze kilkoma kolorami, które interesująco uzupełniają całość. Projekt jest moim zdaniem udany. Pomimo interesującej kolorystyki, pióro nadal wygląda całkiem elegancko. Wykonanie również jest bardzo dobre. Jedynie litery na skuwce mogłyby być nieco dokładniej wycięte, jednak dotyczy to wyłącznie oglądania tego elementu pod dużym powiększeniem. Podczas normalnego użytkowania napis wygląda na wykonany poprawnie. Zresztą trzeba przyznać, że takie małe niuanse odróżniają właśnie produkty handmade od produkcji masowej. Gwinty wykonano starannie, dzięki czemu otwieranie i zamykanie pióra jest łatwe.

Żywica z której wykonano pióro jest przyjemna w dotyku i sprawia naprawdę dobre wrażenie.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 132mm
  • długość pióra otwartego: 126mm
  • długość skuwki: 59,7mm
  • średnica skuwki: 18mm
  • średnica korpusu: 15mm
  • waga: 19,7g

Pióro może być zasilane za pomocą dołączonego konwertera bądź naboi w standardzie uniwersalnym tzw. „international”.

W modelu Supreme umieszczono stalówkę Schmidt Iridium Point. Wykonana została ona ze stali nierdzewnej. Można wybierać spośród szerokości F, M oraz B. Ta zamontowana w testowym egzemplarzu oferuje szerokość, którą można by scharakteryzować jako EF lub F (wg. producenta jest to F). Niemniej jeżeli ktoś szuka naprawdę dobrze piszącej stalówki dającej precyzyjną linię, to warto zastanowić się nad piórami BENU. Tym co przykuwa uwagę jest również rozmiar stalówki – widoczna część mierzy 22mm. Ilość podawanego atramentu jest całkiem spora jak na stalówkę o tak wąskiej linii, jednak w mojej ocenie jest to zaleta, gdyż nie występuje w tym przypadku problem braku nasycenia kolorem pisanego przez nas tekstu.

Podsumowanie:

BENU Supreme Symphony, to interesujące, dobrze wykonane i okazale prezentujące się pióro wieczne. Model ten stanowi ciekawe połączenie prostej formy oraz nietypowej kolorystyki uzupełnionej błyszczącymi elementami. Model ten został przez producenta wyceniony na kwotę 170USD. Nie jest to kwota mała, jednak otrzymujemy ciekawy i wykonany z dobrych materiałów produkt handemade, który w dodatku oferuje dobre właściwości piśmiennicze.

Na zakończenie chciałam podziękować firmie BENU za dostarczenie pióra do testu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s