ATRAMENTY

Rohrer & Klingner Aubergine (2018 Limited Edition)

Rohrer & Klingner jest cenionym producentem atramentów, które łączą bardzo dobrą jakość z przystępną ceną. Pewien czas temu za sprawą sklepu Twoje Pióro trafił do nas limitowany produkt o nazwie Aubergine. Bakłażanowy fiolet może stanowić ciekawą alternatywę dla np. powszechnie stosowanych atramentów barwy niebieskiej.

Butelka:

Kałamarz pakowany jest w kartonową tubę opatrzoną dodatkową etykietą. Prosty, cylindryczny kałamarz mieści 50 ml atramentu. Forma butelki i etykiety jest ascetyczna, a wzór i kształt opakowania został zaczerpnięty z serii produktów znajdujących się w regularnej sprzedaży. Fioletowa etykieta nie pozostawia złudzeń, jakiego koloru atramentu spodziewać się w środku. Trzeba przyznać, że barwa inkaustu została całkiem wiernie odwzorowana na etykiecie.

Atrament:

Nasycenie jest bardzo dobre. Ciemny kolor jest wyrazisty, a pisany nim tekst charakteryzuje się odpowiednią czytelnością niezależnie od szerokości użytej stalówki. Fioletowy kolor prezentuje się atrakcyjnie i elegancko.

Strzępienia nie zauważyłem na żadnym z podłoży, na których testowany był atrament. Przy użyciu grubej i podającej więcej atramentu stalówki odnotowano lekkie przebijanie – w tym na papierze z notesu Rhodia DotPad. Trzeba jednak zauważyć, że przebijanie to nie jest uciążliwe.

Pomimo ciemnej i nasyconej barwy, cieniowanie jest bardzo dobre, gdyż bez trudu dostrzeżemy różnicę pomiędzy fragmentami o różnym stopniu nasycenia cieczy.

Przepływ to kolejna cecha otrzymująca ocenę bardzo dobrą. W każdym z testowanych piór ten produkt sprawował się bez zarzutu.

Czas wysychania jest umiarkowanie szybki. Na wyschnięcie tekstu przy użyciu szerokiej i podającej sporo atramentu stalówki potrzebujemy czas pomiędzy 10 a 15 sekund. Jest to wynik uzyskany na Rhodii DotPad, która służy nam za podstawowe podłoże testowe i jest to wynik całkiem przyzwoity.

Wodoodporność jest naszym zdaniem w pełni zadowalająca. Po zalaniu notatek bez trudu odczytamy ich treść, gdyż na papierze zostaje szara baza.

Podsumowanie:

Rohrer & Klingner Aubergine to kolejny ciekawy produkt tej firmy, którego niewątpliwą zaletą są bardzo dobre właściwości. Pomimo, że jest to edycja limitowana, cena 49zł nie jest wysoka i wydaje się atrakcyjna na tle wielu konkurencyjnych produktów.

Podziękowania dla sklepu Twoje Pióro za przekazanie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s