Montblanc

Montblanc – Write (RED), End AIDS

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

„Write (RED), End AIDS” – takim hasłem reklamowana jest najnowsza kolekcja produktów firmy Montblanc, która została opracowana we współpracy z RED. Założona w 2006 roku RED stara się wspierać walkę z AIDS poprzez współpracę z wieloma czołowymi markami, niejednokrotnie opracowując specjalne edycje, z których część dochodu wspiera działanie fundacji. Do tej pory działania te wygenerowały ponad 600 milionów dolarów dla Funduszu Globalnego. Pieniądze te przeznaczono przede wszystkim na walkę z AIDS, ale również z malarią i gruźlicą. Aktualnie akcją objęto ponad 140 milionów ludzi na całym świecie – tak duża ilość jest pochodną nie tylko działań mających na celu leczenie ale i profilaktykę.

Rozpoczęta w roku 2018 roku współpraca pomiędzy Montblanc i RED, w tym roku zaowocowała nie tylko przygotowaniem przyborów piśmienniczych, z których produkcji najszerzej jest znana marka Montblanc, ale przygotowano również specjalną edycję walizki podróżnej. 

Bazująca na modelu z linii #MY4810 walizka posiada odważny, ale i intrygujący czerwony kolor. Uchwyt wykończono za pomocą czerwonej skóry. Materiał ten pojawia się także na narożach korpusu. Nieodłączna czerwień pojawia się także na na pozostałych elementach – włącznie z wyściółką, na powierzchni której umieszczono cytaty w kolorze czerwonym, mające nas inspirować.

Główny trzon kolekcji stanowi pióro wieczne oraz pióro kulkowe na bazie kolekcji M, które wykonano ze szczotkowanego palladu, który następnie pokryto warstwą niklu. Czerwony lakier pokrywa sekcję oby przyborów piśmienniczych. Specjalny grawerunek umieszczono zarówno na stalówce jak i na czerwonym spływaku (w przypadku pióra wiecznego). Logo firmy pojawia się zarówno na charakterystycznym dla kolekcji M wypłaszczeniu jak i na szczycie skuwki- w tym drugim przypadku, do osadzenia logo wykorzystuje się metodę zgrzewu ultradźwiękowego. Klips pokryto warstwą platyny. Skuwka posiada magnetyczny system zamykania, który uwzględnia również pozycjonowanie skuwki względem korpusu pióra. Wspomniane przybory piśmiennicze oznaczone jako Signature, stanowią atrakcyjne poszerzenie oferty opracowanej we współpracy z RED.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s