Marlen

Marlen Marina Militare Special Collection Slim – krótka recenzja

Marina Militare to kolekcja specjalna przyborów piśmienniczych, które dedykowane są tematyce marynistycznej, a konkretnie Marynarce Wojennej Włoch, której duże logo umieszczono na grawerowanej płytce zamontowanej wewnątrz pudełka. Płytka ta ukazuje się naszym oczom dopiero po otwarciu opakowania. Logo to zostało powtórzone na szerokim ozdobnym pierścieniu, który oddziela sekcję od zasadniczej części korpusu. Wspomniany pierścień jak i klips wykonane zostały ze srebra. Grawerunek został nieco dokładniej oddany na płytce, jednak wynika to najprawdopodobniej z dwóch przyczyn. Pierścień zamontowany w piórze wykonany jest ze srebra, które jest bardziej plastyczne aniżeli stal oraz element ten jest okrągły, a nie płaski, co dodatkowo utrudnia cały proces. Myślę jednak, że wykonaniu trudno cokolwiek zarzucić, gdyż musimy mieć świadomość, że załączone zdjęcia przedstawiają opisywany element w naprawdę sporym powiększeniu.

Klips został wystylizowany tak, by przypominać przód statku. Skuwkę ozdabiają dwa stosunkowo wąskie pierścienie. Zwieńczenie skuwki tworzy medalion z umieszczonym na nim logo producenta.

Korpus i skuwka zostały wykonane z niebieskiej żywicy, która jest przyjemna w dotyku. Jej delikatnie opalizująca powierzchnia prezentuje atrakcyjne przejścia pomiędzy kolorem niebieskim i ciemnogranatowym (który momentami wydaje się być prawie czarny). Takie nawiązanie do morskich głębin stanowi udane podkreślenie motywu przewodniego kolekcji. Sekcja z czarnego tworzywa jest wygodna w użytkowaniu pomimo, że mówimy tutaj o modelu slim, co nierzadko oznacza niewielkie średnice nadające się raczej do sporządzania krótkich notatek. W tym przypadku balans pomiędzy tym co rozumiemy przez określenie ponadprzeciętnie smukłego kształtu, a rozmiarem umożliwiającym komfortowe, codzienne użytkowanie. Pióro jest stosunkowo lekkie, przez co nie będzie męczyło dłoni nawet podczas długotrwałego notowania.

W piórze zmocowano stalówkę Iridium Point. Nabywcy mogą wybierać pomiędzy szerokością F i M. Pióro może być zasilane za pomocą naboi bądź konwertera w rozmiarze uniwersalnym

Podsumowanie:

Marlen Marina Militare Special Collection Slim to ciekawe i na swój sposób mocno nietypowe pióro wieczne. W cenie około 640zł otrzymujemy elementy wykonane ze srebra co jest rzadkością. Jest to równocześnie kolekcja specjalna, co przynajmniej teoretycznie również powinno wpływać na cenę. Moim zdaniem warto przyjrzeć się temu modelowi, jeżeli szukacie pióra w takim przedziale cenowym.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie atramentu do testu.

2 odpowiedzi »

  1. Marina to piękne imię. Niezwykle popularne. Z wiadomych powodów. A w kwestii pióra. Niezwykłe. Wszystkie komponenty dograne do maksimum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s