Marlen

Marlen Seven Wonders – Petra – test

Seria limitowana o nazwie „Siedem Cudów Świata” jasno sugeruje zarówno motyw przewodni, jak i ilość produktów składających się na całą kolekcję. Producent podaje jednak, że pomimo nazwy, chodzi przede wszystkim o zaprezentowanie siedmiu budowli, które szczególnie powinny zostać zapamiętane. Firma Marlen przygotowała zestawy obejmujące wszystkie siedem piór (takich kompletów wyprodukowano 38 sztuk), natomiast klienci mogą nabyć także pojedyncze pióra, (wytworzone w ilości 77 egzemplarzy).

Petra bez wątpienia uchodzi za wyjątkową lokalizację. Budynki wykute w skałach Jordanii należą do najbardziej rozpoznawalnych. Nie bez powodu pojawiają się na wielu planach superprodukcji filmowych.

Czarne, drewniane pudełko o całkiem okazałych rozmiarach otrzymało kremową wyściółkę, na tle której pióro o ciemnej kolorystyce wyróżnia się szczególnie atrakcyjnie. Całość została zapakowana w firmowe pudełko z czarnego kartonu.

Pióro wykonane zostało z żywicy, celuloidu oraz srebra, które jest dodatkowo emaliowane ręcznie. Ciemna żywica została poprzetykana krążkami celuloidu, którego kolor ciężko jednoznacznie sprecyzować, natomiast można założyć, że jest on granatowo-złoty. Całości dopełniają liczne srebrne pierścienie. Na tym tle szczególnie wyróżniają się dwa, których szerokość jest znacznie większa niż pozostałych. Ten zlokalizowany na skuwce przedstawia skrótowo wszystkie elementy kolekcji, natomiast ten umieszczony na korpusie prezentuje w powiększeniu motyw wybranego dzieła – w tym wypadku jest to przestrzenne odwzorowanie najbardziej znanego obiektu Petry.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 137mm
  • długość pióra otwartego: 120,3mm
  • długość skuwki: 61mm
  • średnica skuwki: 17,5mm
  • średnica korpusu: 16mm
  • waga: 50g

Pióro jest zasilane systemem piston filler, a więc posiada tłok umieszczony wewnątrz korpusu. Obsługuje się go za pomocą pokrętła umieszczone na zakończeniu korpusu, do którego dostęp uzyskujemy poprzez odkręcenie tzw. „ślepej skuwki”. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala na zapewnienie odpowiednio dużej porcji atramentu wewnątrz pióra.

Pióro nie należy do najlżejszych. Zastosowanie licznych elementów metalowych musiało znaleźć tutaj swoje odzwierciedlenie. Proporcje pióra zostały jednak tak dobrane, że wyważeniu nie można nic zarzucić.

Praca stalówki jest znacząco inna od tej z modelu poświęconego Herkulanum. W tym przypadku wykonano ją z 14 karatowego złota. Sunie ona znacznie gładziej i bardziej aksamitnie po papierze. Jest ona także bardziej responsywna przez co oferuje większą paletę grubości linii jakie można uzyskać za jej pomocą. Atrament podawany jest bardzo sprawnie, a jego ilość jest umiarkowanie duża – pozwala to w pełni zaprezentować cieniowanie i kolorystykę wybranego przez nas atramentu. Złote stalówki firmy Marlen oferują naprawdę bardzo dobre właściwości piśmiennicze. Polecam je wypróbować jeżeli tylko będziecie mieli możliwość.

Podsumowanie:

Marlen Seven Wonders, to piękne i okazale się prezentujące pióra wieczne. Bardzo dobre wykonanie, zastosowane materiały oraz niewielka ilość wyprodukowanych egzemplarzy sprawiają, że cena pióra wydaje się w pełni uzasadniona. Całości dopełniają bardzo dobre właściwości piśmiennicze i świetnej jakości stalówka. Obecnie pióro to można zakupić za 7110zł, co jest naprawdę korzystną ofertą przy regularnej cenie wynoszącej 7900zł.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do testu.

3 odpowiedzi »

  1. Limitacja wiąże się z wysoką ceną. To dobrze. Kolejka pewnie dawno ustalona. I wszystkie pióra mają swoich właścicieli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s