GALANTERIA I PAPIER

Archie’s Calligraphy – nowe notesy

Kilka dni temu pisaliśmy o okładce i notesie firmy Archie’s Calligraphy, a dziś chcielibyśmy przedstawić nowe produkty – mowa konkretnie o notesach. Jakie są najważniejsze zmiany?

Przede wszystkim w porównaniu do notesu, który prezentowaliśmy na fotografiach, nowe modele mają zaokrąglone rogi. Ta pozornie niewielka zmiana wpływa zdecydowanie na większą odporność notatnika na zaginanie się narożników okładki oraz poszczególnych kartek. Ilość kolorowych zakładek nie uległa zmianie, jednak ich końcówki mają być bardziej odporne na strzępienie się materiału.

Zmiany nie ominęły też powierzchni okładki. Została ona pokryta cienką warstwą folii, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na zabrudzenia. Satynowa folia jest praktycznie niedostrzegalna, jednak w dotyku czuć delikatną różnicę – powierzchnia jest obecnie gładsza w porównaniu do nieco bardziej aksamitnej w przypadku starszego wzoru.

Pojawiły się także nowe wzory liniatur – poza zupełnie czystymi kartkami i powszechnie znanymi „kropkami”, możemy nabyć notes w linie bądź kratkę. Wzory te jednak nie są do końca typowe – ich konstrukcja została oparta o kropki. Finalnie możemy osiągnąć to samo co przy tradycyjnych wzorach, jednak ma się wrażenie większej przejrzystości strony. 

Papier zastosowany do produkcji notesu ma gramaturę 100g/cm2 i jest dobrany tak, aby spełnić wymagania użytkowników posługujących się piórami wiecznymi. Jest to zresztą ten sam papier, który chwaliliśmy w poprzednim artykule. Strzępienie oraz przebijanie ograniczono do minimum, natomiast występuje minimalny efekt prześwitywania – na szczęście efekt jest na tyle subtelny, że nie powoduje dyskomfortu podczas pisania po drugiej stronie kartki.

Niezmienne pozostały metody produkcji. Nadal jest to proces wykonywany ręcznie dla zapewniania możliwie najlepszej jakości. Notes oczywiście umożliwia otwarcie go na płasko w dowolnym miejscu, co jest kluczową cechą przy ocenie notatnika. Dodatkowymi cechami, które nadal są obecne, są elastyczne zamknięcie oraz możliwość zmontowania notatnika w dedykowanej skórzanej okładce.

Podsumowanie:

Nowe wersję notatników Archie’s Calligraphy to nie rewolucja, a ewolucja. Pierwowzór był po prostu bardzo dobry. Cieszy jednak, że firma wprowadza zmiany mające na celu udoskonalenie  i tak już udanego produktu. Naszym zdaniem są to świetne notatniki – szczególnie dla miłośników piór wiecznych, którzy dobrze wiedzą jak trudno znaleźć papier odpowiedni dla różnorodnych atramentów. Nowe liniatury są naszym zdaniem bardzo udane – każdy znajdzie wzór dla siebie.

Podziękowania dla Archie’s Calligraphy za udostępnienie notesów do testu.

Dla wszystkich czytelników Zegarki i Pióra, firma Archie’s Calligraphy przygotowała kod rabatowy uprawniający do 5% zniżki. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszecie w odpowiednim polu kod: ZIP5PR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s