Montegrappa

Montegrappa Wild Baobab

Foto: materiały prasowe firmy Montegrappa

Firma Montegrappa we współpracy z podróżnikami i fotografami Uri i Helle Løvevild Golman, przygotowała limitowaną edycję przyborów piśmienniczych poświęconą wyjątkowym roślinom, które uchodzą za symbol afrykańskich równin. Mowa o baobabach, których niezwykłe zdolności do przetrwania w trudnych warunkach są pod wieloma względami unikatowe. Ich ogromne pnie potrafią przechowywać do 120 000 litrów wody. To imponująca ilość wody jeżeli weźmiemy pod uwagę w jak suchym środowisku rosną te drzewa.

Współpraca z WILD Nature Foundation to nie tylko projekt i produkcja przyborów piśmienniczych. Historia przygotowania tego modelu rozpoczęła się dużo wcześniej. W grudniu 2017 roku, Uri i Helle znajdowali się na zatłoczonym rynku w Gabonie, kiedy to Uri został zaatakowany nożem. Uratowało go szybkie działanie Helle, jednak droga Uri do wyzdrowienia była długa i żmudna. Wydarzenie to zdeterminowało parę do poszerzenia swoich działań w obronie najbardziej wyjątkowych gatunków dzikiej przyrody – czasem znajdujących się w najbardziej odległych zakątkach świata. Specjalny projekt obejmujący swym zasięgiem trzy kontynenty ma sprawić, że liderzy wielu krajów zmienią swoje podejście do eksploatacji zasobów naturalnych oraz ochrony przyrody.

Foto: materiały prasowe firmy Montegrappa

Foto: materiały prasowe firmy Montegrappa

Foto: materiały prasowe firmy Montegrappa

Włoski producent przygotował specjalną żywicę z której produkowane są te produkty. Ma to na celu zmniejszenie oddziaływania na środowisko w przeciwieństwie do konwencjonalnych żywic akrylowych. Kolorystyka została dobrana w taki sposób, że pióro faktycznie budzi skojarzenia z drzewami. Klips na skuwce również posiada swoje odniesienie do dzikiej przyrody. Został on uformowany na kształt pióra sowy śnieżnej – kolejnego z gatunków, które są objęte ochroną. Tatuaż w tym samym kształcie znajduje się także na ramieniu Uri’ego. Na szczycie skuwki poza motywem przypominającym „różę wiatrów”, umieszczono motto „What you love ⋅ You will protect” (w wolnym tłumaczeniu „chroń to co kochasz”).

Pióro wieczne wyposażone zostało w stalówkę wykonaną z 18 karatowego złota. Pozostałe elementy wykonano ze stali nierdzewnej. Pióro może być zasilane za pomocą naboi bądź dołączonego do zestawu konwertera.

Foto: materiały prasowe firmy Montegrappa

W zestawie z piórem znajduje się siedem pocztówek, przedstawiających najbardziej niezwykłe gatunki z siedmiu kontynentów, nad ochroną których pracowali Uri i Helle Løvevild Golman. Producent przygotował po 999 egzemplarzy piór wiecznych, piór kulkowych oraz długopisów.

1 odpowiedź »

  1. Moim zdaniem limitacja sprzyja sprzedaży wszystkich piór. Bo każdy bogaty kolekcjoner właśnie chce mieć to limitowane pióro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s