Montblanc

Montblanc Meisterstück Around the World in 80 Days

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc
Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

„Around the World in Eighty Days” (tłum. „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”) to najbardziej znane dzieło Juliusza Verne. Dzieło opublikowane w roku 1873 do dziś plasuje się w czołówce literatury podróżniczej. Książka opowiada o podróży jaką zamożny dżentelmen Phileas Fogg przebywa wraz ze swoim lokajem. Podróż ta jest wynikiem zakładu opiewającego na kwotę 20000 Funtów, poczynionego przez członków Reform Club. Warunkiem wygrania zakładu jest okrążenie Ziemi w tytułowe osiemdziesiąt dni.

Książka podejmuje modny w owych czasach temat znacznie szybszego i łatwiejszego podróżowania po całym świecie, co było możliwe dzięki nowym wynalazkom z zakresu techniki. Założenie, że każdy może usiąść, opracować harmonogram, kupić bilety i podróżować po całym świecie, stanowiło element pobudzający wyobraźnię. Wcześniej podróżowanie na duże odległości było zarezerwowane dla ludzi niezwykle majętnych bądź odważnych. Bycie pionierem, odkrywcą zapisującym się na kartach historii, to dokonania niewątpliwie działania rozbudzające fantazję. Były to także motywy niezwykle popularne w epoce wiktoriańskiej, do której również nawiązuje cała kolekcja.

Kolekcja posiada cztery motywy przewodnie związane z ornamentyką:

  • parowiec – jako główny środek transportu podczas pierwszego etapu podróży z Londynu do Bombaju.
  • lakierowany symbol „pik” – jest symbolem gry karcianej, podczas której dokonano zakładu.
  • wzór fal – niebieski odcień i wzór są inspirowane pierwszym etapem podróży przez Morze Śródziemne i Kanał Sueski.
  • balon na gorące powietrze – nawiązuje do pierwszej powieści Juliusza Verne „5 Weeks in a Balloon” – szczegół ten oddaje „ducha eksploracji” autora.

Meisterstück Around the World in 80 Day składa się z linii zawierających przybory piśmiennicze:

Resin Le Grand & Classique – korpus jak i skuwka zostały wykonane ze szlachetnej żywicy w kolorze niebieskim. Skuwkę pokrywa falisty wzór, który nawiązuje do fal oceanu, stanowiących nieodłączny element podróży dookoła globu. Skuwka została ozdobiona także kartuszem z symbolem grawerowanego laserowo parowca. W przypadku pióra wiecznego, stalówkę wykonano z 14 karatowego złota, które pokryto warstwą rodu. W tym przypadku sekcję piór wiecznych wykonano z żywicy. Umieszczony na stalówce motyw balonu nawiązuje do podróży z Londynu do Bombaju. Na klipsie umieszczono lakierowany symbol pik odwołujący się do karcianych rozgrywek oraz zakładu, który stanowi jeden z motywów przewodnich całej powieści. Elementy metalowe pokryto warstwą platyny.

Doué Edition – w tym przypadku powielono elementy takie jak grawerowany laserowo kartusz z motywem parowca, lakierowany symbol „pik” na klipsie czy też motyw fal na skuwce. Podstawową różnicę stanowi wykonanie skuwki z metalu, która podobnie jak inne elementy metalowe została pokryta warstwą platyny. Kolejną różnicą jest wykonanie stalówek piór wiecznych z 18 karatowego złota. Sekcję piór wiecznych wykonano z metalu. Niebieski, lakierowany korpus jest cieniowany – zakończenia zostały wykonane jako ciemniejsze aniżeli środkowy fragment, co powoduje to wrażenie dodatkowej głębi koloru. Lakier jest częściowo transparentny. 

Solitaire Edition – w tym przypadku zarówno korpus jak i skuwka zostały wykonane z metalu, na który naniesiono metodą grawerowania wzór przypominający fale. Pojawiają się tutaj także elementy takie jak wykonana z metalu sekcja, grawerowany kartusz z motywem parowca, czy lakierowany wzór „pik” na klipsie. W piórach wiecznych montowana jest dwukolorowa stalówka wykonana z 18 karatowego złota. W modelu tym wzór balonu jest szczególnie mocno i efektywnie eksponowany. 

W skład kolekcji Meisterstück Around the World in 80 Days wchodzi także zegarek typu Smart Watch – mowa o modelu Summit Lite. Zegarek będzie oferowany wraz ze specjalnie przygotowanym paskiem nawiązującym do całej kolekcji zarówno kolorystyką jak i wzorem fal. Nie mogło zabraknąć akcesoriów papierniczych. Wśród nich znajdzie się skórzane etui na przybór piśmienniczym, notes oprawiony w skórzaną okładkę czy też atrament. Uzupełnieniem całości będą bransoletki ze skóry oraz stali jak i spinki do mankietów – te wykonane zostały ze stali.

Produkty będą oferowane w butikach firmy Montblanc od maja 2021 roku.

Do zilustrowania artykułu użyto materiałów prasowych firmy Montblanc

4 odpowiedzi »

  1. Ja myślę, że Montblanc to klasa sama w sobie. Owe pióro zdecydowanie może zdobywać wszystkie rynki. Także polski.
    Pozdrawiam.🇵🇱.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s