ATRAMENTY

Duke Sky Blue – test

Czwartym atramentem firmy Duke, który mieliśmy okazję przetestować jest Sky Blue. Kolor zapowiada się interesująco.

Opakowanie:

Opakowanie wykonano z kartonu dobrej jakości – jeżeli spojrzymy na cenę produktu, to można napisać, że jest on nawet bardzo dobry. Czarne pudełeczko ozdobiono graficznym wzorem oraz logo producenta. Pojawia się także adnotacja „German Duke” Wszystkie te napisy oraz grafika mają złoty kolor, który doskonale komponuje się z czernią. Na tylnej ściance znajdziemy informację, że jest to „extra soft ink” oraz opis do czego jest on przeznaczony – tutaj ciekawostka – jest nawet informacja w języku polskim!

Butelka:

Szklany kałamarz prezentuje się więcej niż dobrze. Jest schludny a srebrna etykieta z nazwą producenta na przedniej ściance oraz wzór na ściankach bocznych dodatkowo potęgują wrażenie, że zadbano o detale. Tym co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło to fakt, że każdorazowe zakręcenie plastikowej zakrętki z umieszczoną na niej etykietką (oznaczającą kolor) powoduje, że tekst jest zwrócony w stronę przedniej ścianki. Coś co spotykamy w najdroższych atramentach na rynku mamy i tutaj. Kałamarze mają jeszcze wewnętrzne zabezpieczenie, które możemy usunąć, jednak jego wyjmowanie nie jest trudne. Zakrętka jest dobrej jakości. Zakręcanie czy odkręcanie jej nie stanowi żadnego problemu. Kałamarz mieści 30ml cieczy.

Atrament:

Sky Blue to niebieski atrament, którego jasna barwa balansuje wręcz pomiędzy niebieską a lekko turkusową. Kolor jest odpowiednio dobrze nasycony. Pomimo, że jest to raczej jasna barwa, to tekst jest czytelny nawet przy zastosowaniu węższych stalówek.

Strzępienia i przebijanie nie zauważyłem. Jeżeli chodzi o cieniowanie to określiłbym je jako umiarkowanie dobre tzn. jest widoczne, jednak mogłoby być niecno bardziej eksponowane. Przepływ jest dobry – nie miałem problemu z podawaniem cieczy, jednak pod tym względem wydaje się on nieco bardziej suchy w porównaniu, do kolorów które testowaliśmy wcześniej.

Wysychanie określiłbym jako umiarkowanie szybkie – większość tekstu wysycha po około 10 sekundach, jednak aby określić tekst mianem kompletnie wyschniętego, potrzeba powyżej 20 sekund.

Wodoodporność z pewnością nie jest mocną stroną tego atramentu, chociaż równocześnie należy przypomnieć, że nie jest on sprzedawany jako atrament wodoodporny.

Podsumowanie:

Duke Sky Blue to atrament o całkiem dobrych parametrach oraz przyjemnym kolorze. W cenie 26zł warto wypróbować, jeżeli nie pisaliśmy wcześniej podobnymi odcieniami – być może okaże się, że kolor ten na stałe zagości w naszych piórach.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Duke za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s